Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Andrej Babiš schytává další kritiku: Pustil se do něj slavný režisér, ostrými výrazy nešetřil

+ Další fotografie

S přibližujícím se druhým kolem prezidentských voleb roste i počet vzájemných útoků a také špinavá kampaň, která má za cíl očernit kandidáta protistrany. Režisér Václav Marhoul, který natočil například velkolepé snímky Tobruk nebo Nabarvené ptáče, si nebere servítky a v rozhovoru pro eXtra.cz uvedl, co si o jednom z kandidátů myslí.

Emoce se před víkendovou volbou nové hlavy státu vyhrocují. Silná slova padají nejen od obou hlavních kandidátů, ale i jejich podporovatelů. Režisér Václav Marhoul, který má za sebou snímky Mazaný Filip, Tobruk nebo Nabarvené ptáče, si nebere servítky. Na křtu knihy Darji Stomatové s názvem Pod štítem Charkova, kde ho redakce eXtra.cz zastihla, nám řekl, jaký má názor na současnou drsnou předvolební kampaň.

Marhoul: Pavel je nositelem slušnosti

"Já vám to řeknu lidově, je mi z toho na zvracení, je mi na zvracení z člověka jménem Andrej Babiš, z toho, co předvedl v diskuzi v České televizi, jak dokáže lhát. Z toho, že tvrdí, že v životě neřekl, že psal zprávy pro StB a není možné to vyhledat, a přitom existuje obrazový záznam z Show Jana Krause, kde to říká," uvedl Marhoul v narážce na poslední duel v České televizi.

"Doufám, že vyhraje generál Petr Pavel, který je nositelem zásadovosti a slušnosti," ​dodal režisér, který pro Pavla natočil i předvolební klip. Svou řeč v klipu začíná slovy: "V této kampani poslouchám jen samé kdyby. Co by bylo, jak by bylo, kdyby bylo." Následně své obavy, kdyby se to "opravdu celé podělalo", vykresluje na snímcích z české historie a novodobých hrozeb - nechybějí zmínky o válce na Ukrajině ani z dob nacistického Německa.

"Co kdyby šlo znovu o život nás všech? Potom bych chtěl takového prezidenta, který se, a promiňte mi to slovo, neposere." "On by měl tu funkci (prezidenta, pozn. red.) zastávat," ​uvedl na začátku ledna pro eXtra.cz slavný režisér. Zeptali jsme se, zda je to kvůli generálově vojenské minulosti, když ve spotu vidíme válečné záběry. "Ne, kvůli tomu ne. Znám Petra Pavla více než 20 let, pracovali jsme spolu. Vím, že je zásadový, pracovitý a velký gentleman. Neplácá nesmysly a zachovává chladnou hlavu," dodal Marhoul.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy