Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš rozeslal před volbami smlouvu, kterou chce s voliči uzavřít. Inspiroval se u Trumpa

Andrej Babiš se inspiroval u Trumpa.
Zdroj: Facebook.com
Andrej Babiš umí působit na voliče. Inspiroval se také u prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa. Šéf hnutí ANO se rozhodl k výbornému marketingovému tahu, tvrdí odborníci. Jeho tým rozesílá lidem volební dopisy, které vypadají jako politická smlouva.

Odborníci se shodují na tom, že lídr hnutí ANO Andrej Babiš (63) udělal pár dnů před volbami opravdu dobrý marketingový krok, který může zapůsobit především na lidi, kteří ještě stále nejsou rozhodnuti, koho budou volit.

Jeho tým rozesílá lidem dopisy, které nesou název „Smlouva Andreje Babiše s občany České republiky“. Babiš se inspiroval u samotného Donalda Trumpa, který podobnou „smlouvu“ rozesílal lidem v Americe před prezidentskými volbami.

„Vážení spoluobčané, mám pro vás naléhavou zprávu. Předstupuji před Vás a chci Vám jasně říci, co budu a co nebudu dělat, pokud hnutí ANO vyhraje volby,“ píše se v úvodu „smlouvy s voliči“.

„Téměř všichni politici a novináři mě neustále napadají, že chci naši zemi posunout k autoritářskému režimu, že mám problém s demokracií nebo že jsem nebezpečím pro naši zemi. Chtěl bych Vám teď s plnou vážností a jednou provždy říct: jsou to naprosté nesmysly,“ pokračuje dále.

Poté přichází na řadu několik bodů, ve kterých se Babiš zavazuje všem občanům naší země k tomu, co udělá, pokud jeho strana vyhraje volby. „Budu Vám vždy naslouchat, zůstanu s Vámi v častém kontaktu tak jako doposud a budu se snažit řešit vaše každodenní problémy,“ zní jede z mnoha slibů.

Babišův tým nepopírá, že se inspirovali jinde, zároveň ale dodávají, že s tímto nápadem přišel sám Babiš. O smlouvě mimo jiné informoval portál Aktuálně.cz.

Související články

Další články