Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš pro eXtra.cz: Syn je psychicky nemocný a dcera trpí bipolární poruchou

+ Dalších 8 fotografií
Vyjádření premiéra
Premiérova syna, Andreje Babiše mladšího (35), se policie snaží vyslechnout již přes rok. Je totiž klíčem k odhalení možných dotačních podvodů svého otce v kauze Čapí hnízdo. V současné době byl Babiš junior vypátrán reportéry Seznam zpráv a tvrdí, že byl unesen a držen na Krymu. Redakci eXtra.cz se nyní vyjádřil samotný premiér.

Reportéři Seznam Zpráv Sabina Slonková a Jiří Kubík hovořili s Andrejem Babišem mladším, synem premiéra ČR. Babiše juniora se snaží policie vyslechnout už delší dobu. Je totiž klíčem k odhalení možných dotačních podvodů svého otce v kauze Čapí hnízdo.

Babiš mladší tvrdí, že právě jeho otec chtěl, aby zmizel. Posléze reportérům řekl, že ho tehdy zaměstnanec Agrofertu jmeném Protopopov nedobrovolně odvezl na Krym, kde byl proti své vůli držen krátce po zahájení trestního stíhání premiéra.

Lékařský posudek, který měl zamezit výslechu Babiše juniora, psala Dita Protopopová (ANO). Po zveřejnění reportáže Seznamu lékařka rezignovala na post zastupitelky na Praze 8.

Premiér Andrej Babiš (64) se pro redakci k reportáži vyjádřil následovně. „Můj syn je psychicky nemocný. Bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku. Moje dcera trpí bipolární chorobou. Mého syna nikdo neunesl, z ČR odjel dobrovolně. Tuto věc prošetřovala policie a sama došla k závěru, že se únos nikdy nestal. Odmítám tuto manipulaci a nehorázný tlak novinářů na orgány činné v trestním řízení. Je mi líto, že se tady pořádá hon na moji rodinu, který jsem jim svým vstupem do politiky způsobil,“ uvedl.

„Natáčet psychicky nemocného člověka tajně tímto způsobem je odporné a hnusné,“ dodal později dle TN.cz z Itálie.

Mohlo by vás zajímat

Další články