Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Andrej Babiš odmítl návrhy na uzavření Škoda Auto kvůli koronaviru

Andrej Babiš odmítl návrhy na uzavření Škoda Auto kvůli koronaviru
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
zákaz
Ještě v pondělí měli zaměstnanci závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi naději, že i oni budu moci zůstat po dobu nebezpečné epidemie koronaviru, doma. Odboráři požadovali dvoutýdenní či třítýdenní nařízenou dovolenou pro všechny. Tento návrh však neprošel u vlády. Andrej Babiš si je vědom, že Škodovka patří k největším výrobním závodům v Česku a její zavření by znamenalo velký dopad na ekonomiku.

Od středy mohli být zaměstnanci mladoboleslavské Škoda Auto doma. Odbory požadovali minimálně 14ti denní domácí karanténu. Zhruba 25 tisíc zaměstnanců má ale smůlu. Předseda vlády nesouhlasí s tím, že by se takový podnik měl uzavírat.

Škodovka je klíčový podnik

„Škoda Auto je klíčový podnik naší ekonomiky a má největší vliv na HDP,“ řekl pro Deník N. Přitom právě Škodovka je místo, kde je obrovská koncentrace lidí a v jedné z hal se již jeden případ koronaviru potvrdil.

„Každá firma si je vědoma, že když se nakazí její zaměstnanci, tak hrozí nebezpečí. My chceme, aby lidi chodili do práce a potom hned domů a občas nakoupit,“ prohlásil dále Babiš. „Nesouhlasím, aby docházelo k cíleným zavíráním firem. Není to dobrý nápad, aby největší firma u nás přestala vyrábět,“ uzavřel premiér.

Opatření jsou minimální

Z jeho rozhodnutí samozřejmě nejsou nadšeni lidé, kteří v závodě pracují. Někteří zaměstnanci si stěžují, že nedochází k dostatečným opatřením."Namátkově se při vchodu do závodu měří lidem teplota a na některých odděleních je k dispozici dezinfekce na ruce, to je všechno," uvedl zdroj, který je v kontaktu se zaměstnanci. Od úterního rána jsou údajně uzavřeny kiosky a jídelna.

Situaci ohledně koronaviru sledujeme ONLINE

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy