Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Andrej Babiš o zdravotním stavu Vojtěcha: Skončil na kapačkách, řekl mi to, tvrdí premiér

Andrej Babiš o zdravotním stavu Vojtěcha: Skončil na kapačkách, řekl mi to, tvrdí premiér
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
zdraví
Odchod Adama Vojtěcha (33) z ministerstva zdravotnictví byl velkým šokem. A své působení neměl Vojtěch vůbec lehké. Podle Andreje Babiše (66) Vojtěch skončil dokonce v nemocnici kvůli neustálému tlaku a výtkám od opozice, občanů, ale i koaličního partnera. Ve funkci ministra jej nahradil Roman Prymula (56).

Adam Vojtěch svou rezignaci oznámil v pondělí. Na tiskové konferenci uvedl, že se plánuje i nadále oblasti medicíny věnovat, ale zároveň bude mít i čas na svou rodinu. Mnozí se mu ani trochu nediví, že se své funkce vzdal. Podle premiéra Andreje Babiše odvedl mladý ministr skvělou práci, dokázal posunout resort zdravotnictví na novou úroveň.

Vojtěch skončil na kapačkách

Předseda vlády pak pro Blesk promluvil o tom, že byl Vojtěch tak vyčerpaný, že skončil na kapačkách. "Není to krizový manažer. Ten tlak na něho byl obrovský. Od začátku pandemie pracoval od rána do noci, sedm dní v týdnu. A stal se terčem opozice a bohužel i našeho koaličního partnera v čase krajských voleb. Byl vyčerpaný, říkal mi, že byl dvakrát na kapačkách," vysvětlil premiér.

V rozhovoru pak doplnil, že má doma mladou ženu. O tom se Babiš zmínil několikrát - upozorňoval na to, že je Vojtěch mladý, má mladou rodinu a bylo toho někdy až příliš. Premiér počítá s další spoluprací. "Domluvil jsem se s ním, že budeme nadále spolupracovat v rámci zdravotnického NERVu. Mluvili jsme o tom i s panem Prymulou, který má zájem s ním spolupracovat," vysvětlil Babiš.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy