Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Andrej Babiš na tiskovce: Vojtěcha vychválil do nebes, od Prymuly čeká krizové řízení

Adam Vojtěch a Andrej Babiš.
Zdroj: Se souhlasem Adama Vojtěcha
rezignace
V pondělí krátce po poledni proběhla tisková konference, které se účastnil pouze Andrej Babiš (66). Mluvil převážně o odchodu Adama Vojtěcha (33) z funkce ministra zdravotnictví a o jeho nahrazení epidemiologem Romanem Prymulou (56).

Novým ministrem zdravotnictví se po rezignaci Adama Vojtěcha stal epidemiolog Roman Prymula. Ten dříve působil jako náměstek ministra zdravotnictví a chvíli také jako šéf Ústředního krizového štábu. Andrej Babiš Prymulu do této funkce navrhl a epidemiolog by se měl stát oficiálně ministrem už v úterý dopoledne.

"V pátek večer mi při osobní schůzce oznámil, že je definitivně rozhodnutý rezignovat," vysvětlil Babiš a vychválil Vojtěcha do nebes, jak je slušný a poctivý. "Bohužel v naší politice je to nevýhoda. On byl napadán ze všech stran. A podle mého názoru, protože je slušný, tak se málo bránil," podotkl premiér. Dodal pak také, že Vojtěchova práce byla rozsáhlá a přínosná ve všech směrech.

Prymula se stane ministrem v úterý

"Já chápu to jeho rozhodnutí. Ty neskonalé útoky. Opozice, hejtmani, novináři," jmenoval Babiš a zmínil i útoky ministrů. "Neudělal toho málo. On má mladou rodinu. A chodit po půlnoci domů a být pod takovým obrovským tlakem, to není jednoduché," vysvětlil předseda vlády s tím, že se na rezignaci dohodli.

"My jsme v situaci, kdy musíme zavést krizové řízení," upozornil premiér Babiš, tento úkol svěří právě novému ministrovi: "Pan profesor Prymula bude mít hlavně za úkol krizové řízení."

"Bude přijat panem prezidentem dnes ve 14:00," vysvětlil v závěru. Zítra dopoledne by měl být epidemiolog už plně ve funkci ministra zdravotnictví.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy