Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš na Slovensku prohrál soud, že jako agent StB byl veden neoprávněně

Andrej Babiš měl v létě důvod k úsměvům.
+ Další fotografie
Premiér v demisi Andrej Babiš prohrál na Slovensku soudní spor. Bratislavský Krajský soud v obnoveném líčení zamítl Babišovu žalobu, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent.

Premiér v demisi Andrej Babiš (63) prohrál na Slovensku soudní spor. Bratislavský Krajský soud v obnoveném líčení zamítl Babišovu žalobu, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent. Novinářům to potvrdil mluvčí soudu Pavol Adamčik.

Podle webu SME.sk je nejnovější verdikt definitivní.

Andrej Babiš soudní spor prohrál po šesti letech. Vedl soudní spory s Ústavem paměti národa. Ústav tvrdil, že ve svazcích StB je veden oprávněně.

Spor se bratislavskému soudu vrátil po loňském rozhodnutí slovenského Ústavního soudu, který zrušil pravomocná rozhodnutí krajského i Nejvyššího soudu, jež původně daly šéfovi hnutí ANO za pravdu ve sporu se slovenským Ústavem paměti národa (ÚPN).

„Pro nás a pro Ústav paměti národa to znamená, že kauza Babiš je pravoplatně a definitivně uzavřená. V současnosti neexistuje žádné rozhodnutí soudu, které by říkalo, že Andrej Babiš je vedený jako agent StB neoprávněně,“ uvedli pro SME.sk právníci z kanceláře Poláček & Partners, kteří Ústav paměti národa nedávno zastupovali.

Mohlo by vás zajímat

Další články