Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Andrej Babiš kritizuje, že opozice chce po volbách obejít ANO: Je to obsese

Andrej Babiš kritizuje, že opozice chce po volbách obejít ANO: Je to obsese
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
povolební dohady
Hnutí ANO přesvědčivě vyhrálo krajské volby. Ale šéf hnutí Andrej Babiš (66) neskrývá, že není s povolebním vyjednáváním spokojený. Vadí mu to, že opoziční strany chtějí ANO v mnoha krajích od moci odstavit.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš (66) v tradičním projevu zvaném Čau lidi poděkoval za hlasy ve volbách. Domnívá se, že hnutí ANO čelilo tvrdé mediální masáži.

"Děkuji našim voličům, našim sympatizantům, někteří nás volili poprvé. Moc si toho vážím. Měl jsem z toho obavy, protože samozřejmě ta mediální masáž je neuvěřitelná. Na čele s Českou televizí. Viděli jste tu debatu, kde jsem ani nedostal slovo, kde jsem nemohl reagovat na ty lži našich oponentů. Ale to není nic nového. Česká televize má několik pořadů antibabišovských. A samozřejmě i včera celý den jsme viděli antibabišovce komentovat volby. Vždycky mám pocit, že když vyhrajeme, tak vlastně nevyhrajeme, protože v mediálním prostoru se všichni ubezpečují, že vyhráli jiní," uvedl premiér.

Hnutí ANO ve volbách dostalo 604 441 hlasů a zvítězilo v deseti krajích. Jenže politologové připomínají, že pro ANO volby rozhodně ještě nekončí Důležité bude, zda ANO má koaliční potenciál. Hnutí premiéra Babiše tak reálně hrozí, že na moci se podílet nebude.

"Ta strategie povolebního vyjednávání je, jako už minule to bylo, všichni proti ANO. Takže samozřejmě všude už vznikají různé koalice, i když ANO vyhrálo. Všude ta tendence je, nás obejít. Je to i vlastně ten signál, o kterém se stále mluví, jak porazit Babiše. To je jediný program těchto stran: jak porazit Babiše. To je jejich obsese. Já samozřejmě to beru na vědomí, vím to. Já chápu, že jsme tady rozbourali ten korupční systém, že se to někomu nelíbí, že by se rádi vrátili do toho klientelistického zkorumpovaného systému, jaký tady byl dříve, než vzniklo hnutí ANO," uvedl v neděli večer Babiš.

VŠE O VOLBÁCH NAJDETE ZDE.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy