Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Andrej Babiš: Koronavirus rozdělil naši společnost, pravda je někde uprostřed

Andrej Babiš: Koronavirus rozdělil naši společnost, pravda je někde uprostřed
Zdroj: archiv A. Babiše
+ Další 4 fotografie
Koronavirus
Premiér České republiky Andrej Babiš (65) intenzivně vnímá situaci kolem koronaviru. Přiznal, že roušky nosí nerad, ale ochrana zdraví je pro něj důležitá. Na svém facebookovém profilu Babiš pohovořil o tom, jak je nutné nařízení držet v rovnováze.

Andrej Babiš vnímá, že náhled na koronavirus rozděluje společnost. Někdo se hodně bojí a chce přísnou ochranu obyvatel. Jiní Češi ale říkají, že koronavirus je vlastně taková chřipka a ekonomika země by se kvůli této nemoci omezovat rozhodně neměla.

Rozdělená společnost

"Bohužel jsme se dostali do fáze, kdy ten koronavir rozděluje společnost. Je to zase téma, které rozděluje společnost. Takže společnost se rozdělila na ty, kteří riziko onemocnění neberou na lehkou váhu a mnohdy se obávají až příliš, a na některé, kteří to bagatelizují a kteří tvrdí, že virus ani neexistuje a že si ho mocní tohoto světa vymysleli, aby nás mohli ovládat nebo aby my jsme ovládali někoho," uvedl Babiš (65) v Čau lidi.

"Je potřeba vnímat, že skutečně ten vir má negativní důsledky. A my dneska skutečně nevíme, kdy to skončí. Někdo říkal, že v létě to odejde, neodešlo. Teď máme větší výskyt. Ale je důležité, abychom našli to správné řešení, které je někde uprostřed. Někteří říkají, že je to jenom chřipka, někteří říkají, že to má velké důsledky na zdraví. Takže ty roušky mají svůj význam, otázka je, do jaké míry jsou nasazeny. Já musím říct ano, tak komunikace ze strany lidí, kteří to mají na starosti, ministerstva zdravotnictví, těch skupin, a může někdo říct, že i z mé strany, nebyla jasná. Já jsem měl v tom jasno. Já jsem počítal s tím, že když dojde k větší koncentraci lidí od 1. září ve školách, no tak samozřejmě jsem to bral ano, bude povinnost nošení roušek. Nejenom tedy v metru, ale i hromadná doprava, meziměstská doprava, samozřejmě nemocnice a sociální zařízení a vybrané úřady, tam, kde lidé přicházejí do styku s úředníky," uvedl premiér ČR.

Babiš se v týdnu zastal ministra zdravotnictví Vojtěcha. Ten roušky nejprve od 1. září nařídil i ve školách. Na chodbě měli žáci roušky mít, v učebně nikoliv. Babiš toto nařízení považoval za chaotické. Ministerstvo pak nařízení změnilo. Vojtěch pak byl kritizován, že nedrží jednu linii. Babiš ale uvedl, že ministr dostal od svého týmu zavádějící podklady.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy