Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš hřměl ve Sněmovně: Ten audit je útok na Česko, žádné peníze se vracet nebudou!

Premiér Andrej Babiš (64, za ANO) trvá na tom, že není ve středu zájmů. Na úterním zasedání Poslanecké sněmovny prohlásil, že Česko žádné peníze Bruselu vracet nebude. Podle předběžného auditu z pera Evropské komise má jít o částku 451 milionů korun.

„Údajně kvůli střetu zájmů, kvůli mé bývalé firmě, má Česká republika vracet nějaké peníze,“ hřměl Andrej Babiš v Poslanecké sněmovně. Předběžná zpráva Evropské komise hovoří o 451 milionech ko­run.

„Je to pochybná, nepovedená a nepravdivá zpráva, která má znaky útoku. Je to ohrožení České republiky a českých firem,“ dodal rázně Babiš. „Kvůli Agrofertu a kvůli mně se nebudou vracet žádné peníze,“ zopakoval své stanovisko, že ustupovat nebude.

Předseda vlády zároveň obvinil opozici, že na něj do Bruselu chodí donášet. Trvá na tom, že ve středu zájmu není, přestože zpráva Evropské komise tvrdí opak. Podle Babiše se za minulých vlád muselo Evropské unii vrátit 35 miliard korun.

Mohlo by vás zajímat

Další články