Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš hodlá usnadnit práci kadeřníkům: Štíty půjdou dolů, vládu ukecám, vzkázal

Andrej Babiš hodlá usnadnit práci kadeřníkům: Štíty půjdou dolů, vládu ukecám, vzkázal
Zdroj: pixabay.com / archiv
změny
Kadeřnictví sice mohou mít otevřeno již od 11. května, ale zaměstnanci salonů si stěžují, že jim štíty, které musí nosit z hygienických důvodu znesnadňují práci. Premiér Andrej Babiš chce na pondělní schůzi kabinetu prosadit, aby kadeřníci při výkonu své práce už štíty nemuseli používat.

„Myslím, že v pondělí vládu ‚ukecám‘, aby kadeřníci nemuseli mít ty kryty,“ řekl v rozhovoru pro server iDnes.cz premiér Andrej Babiš (65). Andrej Babiš následně sdělil, že o problému již mluvil s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou i se zástupcem kadeřníků Robertem Starým.

Robert Starý je hlavním iniciátorem výzvy za zrušení povinnosti nošení štítů při vykonávání práce kadeřníka. „Těm, kteří mají nízký tlak, se spouští krev z nosu. Jedna má kolegyně hned první den omdlela,“ řekl v rozhovoru.

Kvůli tomu, že kadeřnictví byla otevřena až v jedné z posledních fází rozvolňování, musí kadeřníci nyní pracovat i 15 hodin navíc, protože poptávka po jejich službách enormně roste. "V roušce za plexisklem se dlouhodobě takhle vydržet nedá," zoufají si kadeřníci.

Související články

Další články