Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš dostal darem portrét sebe a Moniky: To je Štiková, smějí se lidé

Zdroj: Se svolením Andreje Babiše
Obraz

Andrej Babiš dostal na jedné ze svých návštěv nečekaný dárek. Jistý umělec, o jehož jméno se premiér nepodělil, mu nadělil dvojobraz. Na jedné polovině je portrét Babiše s pivem, na druhé jeho ženy Moniky v bílém kožichu. Předseda hnutí ANO si obraz pyšně vystavil na svém Facebooku. Od lidí ale schytal spíš posměšky.

Zdá se, že s obrazy politiků se roztrhl pytel. Nejprve od fanouška dostala svůj portrét ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, nyní podobný dar obdržel i Andrej Babiš. Ten se s výtvorem neznámého umělce také pochlubil na sociálních sítích.

Umělec vyobrazil na jedné části dvojobrazu smějícího se Babiše s pivem, na druhé polovině pak zvěčnil Moniku Babišovou v bílém kožichu. Zatímco premiér si je podle lidí podobný, jeho manželka vůbec.

"Monika Štiková se velmi povedla!" okomentovala dílo všímavá redaktorka Markéta Kuča. Nebyla přitom sama, komu Babišová připomněla českou celebritu Moniku Štikovou. Podobných komentářů bylo v diskuzi mnohem víc. "Monika vypadá jako Štiková, to asi Andy nebude uplně rád," napsala v komentářích pod příspěvkem Petra.

Ideální na strašení dětí

Lidé se za dílo pustili především do malíře. Velká část diskutujících jeho obraz odsoudila. "Ten malíř je koukám talent jako ty na politiku," vzkázal Babišovi Zdeněk. Podle něj se vyobrazení premiéra s partnerkou vůbec nepovedlo.

"No to je teda výtvor. Já jsem myslel, že hůř než naživo vypadat nelze, ale spletl jsem se," přisadil si Jirka. Další komentující pak vtipkovali, že obraz může sloužit k zastrašení. "Ideální dát na špajz. Aby děti nechodily na cukr," smál se Lacszlo.


Související články

Další články