Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš dorazil na jednání ČSSD: Předčasné volby by byly pro naši zemi špatné

Zdroj: Profimedia.cz
padne vláda?
Premiér Andrej Babiš (64) dorazil do Lidového domu, kde vedení ČSSD právě rozhoduje o tom, jestli zůstane i nadále ve vládě s hnutím ANO, či ne. Babiš se sice zdržel jen chvíli, ale prohlásil, že předčasné volby by byly pro naši zemi jistě špatné. Důvodem je spor o ministra kultury Antonína Staňka, který trvá již dva měsíce a zatím bezvýsledně.

„Pád vlády a předčasné volby by určitě byly pro naši zemi špatné,“ řekl Andrej Babiš (64) podle iDnes.cz. „I když občas máme nějaké konflikty ohledně rozpočtu. Lidé si nepřejí nějakou destabilizaci, máme před sebou hodně úkolů,“ řekl Babiš na adresu Jana Hamáčka, který si dle slov Babiše přál, aby premiér na jednání dorazil.

"Já jsem nikoho o nic nežádal. Mě žádal pan předseda Hamáček, abych přišel na předsednictvo, tak jsem přišel a jenom jsem konstatoval, že ten projekt je úspěšný, i když samozřejmě občas máme nějaké konflikty ohledně rozpočtu," dodal premiér.

Prezident Miloš Zeman (74) dosud nepřijal návrh, aby se Šmarda stal ministrem. Pokud by tedy došlo k tomu, že by ČSSD nesetrvala ve vládě s hnutím ANO, musel by Babiš hledat spojence například mezi hnutím SPD nebo by došlo na předčasné volby.

"Z mého pohledu je to tak, že sociální demokracie ve vládě skončí, nebo si sociální demokracie bude moci rozhodovat, kdo za ni bude ministrem," řekl Hamáček po pátečním setkání s Milošem Zemanem.

Související články

Další články