Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš chce vybudovat obří vládní čtvrť. Projekt by stál 6 miliard!

Andrej Babiš chce mít všechna ministerstva pohromadě.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Ministr financí Andrej Babiš má obří plán. Chce vybudovat společné sídlo ministerstev, které by mělo vyrůst v pražských Letňanech a stát 6 miliard korun!

Ministr financí Andrej Babiš (62) chce vybudovat novou vládní čtvrť. Měla by stát na konečné metra C v Letňanech. Podle něj by to přineslo úspory a občané by nemuseli jezdit z jednoho ministerstva na druhé přes celou Prahu. Celý projekt vyjde na 6 miliard. Upozornil na to deník Právo.

Areál by byl až pro 11 tisíc pracovníků. Sídlilo by tam ministerstvo financí a výhledově další ministerstva. Stavbu by financoval prodej vládních budov. Tahle myšlenka už se objevila v minulých vládách. Nikdo ji ale nikdy nezačal realizovat.

„Myšlenka je postavit obrovský kancelářský komplex v Letňanech, kde by mohlo pracovat 10 až 11 tisíc lidí. Mohlo by tam sedět nejen všech 6715 úředníků ministerstva financí a jeho podřízených organizací, ale výhledově by se tam mohly přestěhovat další resorty a úřady,“ řekl Babiš pro deník Právo.

Babišův úřad a jeho podřízené organizace v tuto chvíli sídlí ve 38 budovách. „Sestěhování by dávalo smysl i proto, že bychom mohli využít spousty synergií – úřady by byly pohromadě, komunikace a logistika by byly účinnější, ušetřili bychom na energiích a na úklidu, ostraze a v řadě dalších oblastí,“ dodal Babiš. Nová vládní čtvrť by podle odhadů měla vyjít na 6 miliard korun.

Související články

Další články