Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš čelí obrovské síle: Petice proti premiérovi míří k půl milionu, budou obří demonstrace

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 28 fotografií
STÁVKA
I když to nyní vypadá, jako by i obří letenská demonstrace vyšuměla do ztracena, kritici premiéra Andreje Babiše (64) a jeho přístupu k vládnutí rozhodně nespí. Naopak: petice Milionu chvilek pro demokracii nasbírala již 428 689 podpisů a pomalu, ale jistě směřuje k půl milionu. A předsedovi vlády už brzy zase nepříjemně zatopí.

Zatímco Andrej Babiš (64) objíždí Česko a snaží se nasbírat nápady i voliče do budoucna, organizátoři demonstrací proti němu dovolenkují. Potřebují načerpat síly, protože je čekají možná ještě větší protesty, než které Letná zažila v červnu.

„Představuji si, že nebudeme mít trestně stíhaného premiéra, premiéra, který ovlivňuje lidi přes média. Ale premiéra slušného, který nebude populisticky lhát lidem. Myslím si, že v hnutí ANO je spousta takových lidí, kteří jsou slušní a především nejsou trestně stíhaní. Je to zcela na nich, koho si zvolí, protože oni na to mají právo,“ řekl v červnu eXtra.cz jeden z pořadatelů Robin Suchánek cíl, který si spolek předsevzal.

Další protesty

A protože premiér zatím nemíní tlaku ulice podlehnout, chystá se na 16. listopadu, v předvečer státního svátku, další letenská demonstrace. Na té předchozí bylo podle odhadů T-Mobile 283 tisíc lidí, tentokrát se dá čekat ještě víc protestujících, kteří budou chtít Babišovi přitopit pod kotlem.

28. září spolek Milion chvilek pro demokracii navíc nachystal akci Kroky pro demokracii. Bude se konat na různých místech země a půjde o pochody, běhy a výšlapy do kopců.

Kromě toho pokračuje petice, která má už víc signatářů, než kolik měla před dvěma lety voličů KSČM, takže rozhodně nejde o nezanedbatelný počet lidí. A pořád se zvyšuje. K tomu je potřeba připočíst nepříjemnosti typu blížícího se zveřejnění finálních výsledků zpráv Evropské unie. Ani ty šéfovi ANO moc v očích veřejnosti nepomohou. A letní fotky manželky Moniky problém zakryjí jen na chvíli.

Čeká nás asi hodně perný politický podzim…

Související články

Další články