Předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček dnes předal mandátovému a imunitnímu výboru žádost policie na vydání prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a také samotného šéfa hnutí ANO Andreje Babiše (62). S touto informací přišel server Echo24.

Samozřejmě, že odezva od politika Andreje Babiše nenechala na sebe dlouho čekat. „Vůbec mě to nepřekvapuje. Čekal jsem, že mě budou chtít před volbami dostat na čemkoli. Je to politický boj, nic jiného. Po Praze jsem od ledna 2016 slýchal, že se to na mě připravuje. Je to dlouhodobě promyšlená akce,“ rozepsal se na svém Facebooku Babiš.

Babiš i ostatní si myslí, že důvodem by mohlo být údajné zneužití dotací na farmu Čapí hnízdo. Mělo se jednat o částku 50 milionů korun. Andrej Babiš se dále vyjadřuje, že s něčím takovým se dalo počítat.

„Jde jenom o politický boj, nikoli o korupční skandál, jak se z toho někdo snaží dělat. Je to poslední zoufalý pokus zkorumpovaného systému mě zlikvidovat a dlouhodobě plánovanou akcí mě kriminalizovat a zabránit mi kandidovat ve volbách v říjnu 2017.“