Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš znovu trestně stíhán kvůli Čapímu hnízdu: Monika Babišová je z kauzy venku

Zdroj: Instagram
+ Další 3 fotografie
stíhání babiše
Je rozhodnuto. Premiér Andrej Babiš (65) bude znovu stíhán. Kauza Čapí hnízdo se vrací zpět státnímu zástupci Šarochovi, protože nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil jeho rozhodnutí. Ten bude muset posoudit připomínky Pavla Zemana a znova posoudit kauzu Čapí hnízdo. Trestní stíhání se ale už netýká rodinných příslušníků pana premiéra. Paní Monika si tedy může oddychnout.

Kauza Čapí hnízdo bude novu obnovena a vrací se zpět k projednání státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi. Šaroch je vázán podle trestního řádu právním názorem nejvyššího státního zástupce.

Šaroch bude muset celý případ znova projednávat a řídit se Zemanovými pokyny. Následně bude muset vyhodnotit, zda celý případ skončí obžalobou. Šaroch nejdříve došel k závěru, že premiér Andrej Babiš (65) a ani jeho rodinní příslušníci nespáchali trestný čin.

Premiér Andrej Babiš tak musí čelit dalšímu problému, se kterým patrně nepočítal. Minulý týden dorazila do Česka auditní zpráva Evropské komise, která má potvrzovat jeho střet zájmů. Česku by tak hrozilo, že musí vrátit všechny dotace, které čerpal Agrofert.

Prezident Miloš Zeman (75) se nechal před časem slyšet, že pokud by bylo obnoveno trestní stíhání Andreje Babiše a jeho rodiny, tak by jim udělil abolici. Samotný Babiš se ale vyjádřil, že by abolici, která by zastavila jeho trestní stíhání, nepřijal.

Jsem rád za rodinu, říká Babiš

„Chci hlavně říct, že mám velkou radost a cítím úlevu, že je definitivně zastaveno trestní stíhání mé rodiny, mojí manželky a mé dcery. Zvykl jsem si na to, že jdou po mně. Že mě chtějí za každou cenu vyštvat z politiky. A protože je jasné, že mě nikdo neuplatí, museli najít jiné, sofistikovanější způsoby. Zatažení mojí rodiny do celé té sprosté a vylhané kauzy byla od začátku neuvěřitelná prasárna. Opravdu jsem teď šťastný, že alespoň moje rodina je z toho venku. A co se týče mě? Očekával jsem, že mě jen tak nepustí. Jsem politik, vydržím to. Dobrá zpráva je, že to má sestupnou tendenci. Původně mělo spáchat trestný čin 11 osob, pak jen 7 osob a teď už na tuto údajnou organizovanou trestnou činnost stačí už jenom dvoučlenná skupina. Takže trend je pozitivní a doufám, že směřujeme k nule a dobře to dopadne. Protože jsem přesvědčený, že jsem nic protizákonného nespáchal,“ uvedl Babiš na svém facebookovém profilu.

Související články

Další články