Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Andrej Babiš apeluje na Čechy: Očkování je jediná cesta, jak se zbavit covidu

Andrej Babiš apeluje na Čechy: Očkování je jediná cesta, jak se zbavit covidu
Zdroj: archiv A. Babiše
koronavirus
Premiér České republiky Andrej Babiš (66) znovu apeloval na občany, aby nepodceňovali koronavirus a nechali se očkovat. "Očkování je jediné řešení, jak se zbavit toho traumatu a covid-19 definitivně porazit," uvedl v pořadu Čau lidi Babiš.

"Cíl je očkovat co nejdříve, abychom zaočkovali všechny, kteří chtějí. Není to povinné, je to dobrovolné. Ale samozřejmě je to jediné řešení, je to ochrana vašich životů. Dobře víte, že se očkujeme i proti jiným chorobám a že to funguje. Takže není to nic nového a nemáte mít obavu z té vakcíny. Skutečně takhle vakcína se už očkuje ve Velké Británii, v USA, V Izraeli," uvedl o víkendu premiér. Jiná cesta, jak porazit covid, podle Babiše neexistuje.

Andrej Babiš (66) zdůraznil, že Česká republika je na očkovací proces skvěle připravena. "My jsme objednali pro ČR celkově 11 milionů 902 tisíc vakcín od 5 firem. Je to celkově pro 6 milionů občanů ČR. První vakcína, která má přijít, čekáme na schválení EMA, to je ta instituce která to má schválit, a následně Evropská komise, tak pokud to proběhne, jak je to slibováno, tak 26. 12. dorazí vakcína firmy Pfizer do ČR. Tahle vakcína se dopravuje a skladuje při teplotě minus 75 stupňů v termoboxu se suchým ledem, takhle má životnost 6 měsíců. V termoboxu každých 5 dní se má vyměnit suchý led," popsal proces Babiš.

"Přijdou 2 termoboxy, deset krabic. Je to celkově 9 750 dávek, a těchto 9 750 dávek bude rozděleno mezi Čechy a Moravu. Usilujeme o další dodávku od firmy Pfizer, a to 19 500 vakcín v týdnu od 28. prosince, to původně nebylo v plánu. Ale pokud by se to povedlo, tak by to bylo skvělé. Samozřejmě je potřeba dořešit různé technikálie s pojišťovnami, přesčasové práce – protože určitě to bude velký nápor na naše zdravotníky a budou se muset tomu věnovat co nejdéle. Všechny pojišťovny připravují výběrová řízení na distribuci těch dalších vakcín," ujistil premiér.

"Není pravda, že nejsme připraveni. Já jsem přesvědčen, že když ta vakcína přijde 26. 12., tak tak jak je v plánu, že celá Evropa má začít 27. 12., tak samozřejmě ČR bude očkovat. To je ta priorita, kterou tady máme. Věnujeme se tomu, musíme lidi přesvědčovat. Já jsem si to vzal za úkol, že tuhle operaci budu řídit. Samozřejmě společně s ministrem zdravotnictví a jeho kolegy, a samozřejmě s integrovaným centrálním řídícím týmem," zakončil Babiš.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy