Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Andrej Babiš a Tomio Okamura vítězi voleb. Rýsuje se těžký propadák ČSSD a TOP 09

Andrej Babiš a Tomio Okamura vítězi voleb. Rýsuje se těžký propadák ČSSD a TOP 09
Zdroj: archiv
Je sečteno asi 19 procent okrsků. A lze už nyní konstatovat, že vítězem voleb je hnutí ANO Andreje Babiše. Slavit se bude také v SPD. Zdá se, že ČSSD čeká debakl. Ještě mnohem hůře je na tom TOP 09.

Zatím je sečteno asi 19 procent okrsků. Už nyní je jasné, že vítězem sněmovních voleb je hnutí ANO. Zatím se zisk hnutí ANO pohybuje kolem 31 procent. Slavit může také Tomio Okamura. Vypadá to, že SPD se dostane přes 10 procent. Třetí místo drží zatím komunisté.

Spokojenost zatím panuje také u Pirátů. Strana, kterou vede Ivan Bartoš, míří do sněmovny.

Obrovský propadák hrozí ČSSD. Tam se zdá, že strana Bohuslava Sobotky a Lubomíra Zaorálka bude ráda, když se dostane přes deset procent. Zatím je před nimi dokonce ODS - ta má podle průběžných výsledků 9 procent. ČSSD zatím jen 8 procent. Zdá se, že uklizení Sobotky do ústraní nepomohlo. Zaorálek a Chovanec voliče oslovit nedokázali.

Nad šesti procenty se drží také lidovci. O KDU-ČSL bude tradiční zájem při povolebním vyjednávání. Lidovci opakovaně dokazují, že jsou schopni koalici vytvořit s kýmkoliv. Otázkou je, kde je TOP 09. Tam to vypadá také na debakl.

ČLÁNEK PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME, SLEDUJTE EXTRA.CZ.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy