Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Andrej Babiš a Petr Fiala spojili síly: Vyzývají Čechy k očkování

Andrej Babiš a Petr Fiala na tiskové konferenci.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Tisková konference

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný premiér Petr Fiala (ODS) společně vystoupili na tiskové konferenci. Tímto krokem zároveň chtěli přesvědčit co nejvíce lidí, aby se nechali očkovat, a to i přesto, že oba jinak sdílí zcela jiné politické názory. Co v tiskovce zaznělo?

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku v úterý 30. listopadu na Úřadu vlády ČR představí projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům. Cílem akce je snížit tlak na nemocnice, které v posledních dnech čelí velkému náporu pacientů s koronavirovým onemocněním.

„Jsou situace, kdy je potřeba ukázat společnou vůli, a covid-19 takovou situací je,“ uvedl šéf ODS a nový premiér Petr Fiala. „Nesmírně si vážím a obdivuji práci zdravotníků,“ dodal.

Je dokázáno, že vakcína chrání

Babiš dále dodal, že se veřejnost nemusí vakcíny bát. „Je vědecky dokázáno, že vakcína ochrání životy lidí. S Fialou proto chceme propagovat očkování. Chceme podpořit vědce, kteří vysvětlí, že vakcíny jsou bezpečné,“ nechal se slyšet premiér v demisi Andrej Babiš.

Na konferenci také zaznělo, že očkování se nevyhnou ani děti. „Bude ale absolutně dobrovolné,“ zdůraznil Babiš. Třetí dávka je podle něj nejdůležitější. „Ta skutečně ochrání,“ řekl a vyzval všechny občany, aby se šli očkovat. Uvedl, že pokud by prezident Miloš Zeman nedostal posilující třetí dávku, ležel by nyní na jednotce intenzivní péče.

Související články

Další články