Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Andrej Babiš a Petr Fiala spojili síly: Vyzývají Čechy k očkování

Andrej Babiš a Petr Fiala na tiskové konferenci.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Tisková konference

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný premiér Petr Fiala (ODS) společně vystoupili na tiskové konferenci. Tímto krokem zároveň chtěli přesvědčit co nejvíce lidí, aby se nechali očkovat, a to i přesto, že oba jinak sdílí zcela jiné politické názory. Co v tiskovce zaznělo?

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku v úterý 30. listopadu na Úřadu vlády ČR představí projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům. Cílem akce je snížit tlak na nemocnice, které v posledních dnech čelí velkému náporu pacientů s koronavirovým onemocněním.

„Jsou situace, kdy je potřeba ukázat společnou vůli, a covid-19 takovou situací je,“ uvedl šéf ODS a nový premiér Petr Fiala. „Nesmírně si vážím a obdivuji práci zdravotníků,“ dodal.

Je dokázáno, že vakcína chrání

Babiš dále dodal, že se veřejnost nemusí vakcíny bát. „Je vědecky dokázáno, že vakcína ochrání životy lidí. S Fialou proto chceme propagovat očkování. Chceme podpořit vědce, kteří vysvětlí, že vakcíny jsou bezpečné,“ nechal se slyšet premiér v demisi Andrej Babiš.

Na konferenci také zaznělo, že očkování se nevyhnou ani děti. „Bude ale absolutně dobrovolné,“ zdůraznil Babiš. Třetí dávka je podle něj nejdůležitější. „Ta skutečně ochrání,“ řekl a vyzval všechny občany, aby se šli očkovat. Uvedl, že pokud by prezident Miloš Zeman nedostal posilující třetí dávku, ležel by nyní na jednotce intenzivní péče.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy