1. Není zajímavá ničím, co by tady ještě nebylo – Andrea má atypický obličej a trošku křivý nos, který si však už nechala upravit. Jenomže modelky, které byly zajímavé nějakou nerovností nebo atypickým prvkem v obličeji, frčely někdy před deseti lety. Krása modelky nemá co nového nabídnout.

2. Není reprezentativní – modelka neoplývá přirozenou autoritou a sebevědomím, které by mohla používat ve své budoucí profesi coby reprezentantka naší země. Působí velmi nevyzrále a naivně.

3. Je příliš dětinská – možná tomu tak není, ale každopádně Miss České republiky zanechává diváka u televizních obrazovek ve velmi rozpačitých dojmech. Některé její názory jsou příliš dětinské a ještě ji čeká dlouhá cesta, aby se z ní stala vyzrálá a respektovaná žena.

4. Má nepříjemný hlas – tohle je asi její největší mínus. Andrea má velmi nepříjemný hlas. Na lidi u televizních obrazovek nepůsobí příliš kladně. Když začne finalistka Miss Universe mluvit, zní to jako upištěné malé dítě.

5. Je naivně hloupoučká – Bezděková působí dojmem hloupoučké husičky, která se stala Miss a neví co s tím. Její projev je rozporuplný, i když musíme uznat, že na sobě od skončení soutěže docela zamakala.

6. Není zapamatovatelná – je krásná, o tom nemůže být řeč. Jenomže je stejně krásná jako další tisíce dívek po republice. Není ničím zajímavá, ničím výjimečná. Když ji uvidíte, řeknete si, že je pěkná, ale to je vše. Kdybychom se vás zeptali zítra, kdo je Andrea Bezděková, tak si ani nevzpomenete.

7. Ničím nevyniká – na modelce není nic extra. Nevyniká žádnou ze svých předností. Je zkrátka průměrná.

8. Zapadá do davu jiných holek – vezměte jí korunku, šerpu, svlečte ji z večerní róby a odmyslete si davy stylistů. Pak postavte Andreu mezi dalších deset holek „z davu“ a řekněte někomu, ať ukáže na vítězku České Miss. Dá mu hodně času, než Andreu jako Miss najde, jestli teda vůbec.

9. Je průměrně krásná – holek, jako je Andrea, jsou na Moravě a ve Slezsku houfy. Nebo hezčí.

10. Na Andreu Bezděkovou se po skončení Miss Universe zapomene a nikdo po ní ani neštěkne. Nebo že by se tohle už dávno stalo a působení v soutěži je poslední zoufalý výkřik do tmy, jak na sebe upozornit?