Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

André Reinders: Slova o českých MMA nadějích mířících do UFC i největší noční můře

+ Další 4 fotografie

André Reinders (41) trénuje jedny z nejúspěšnějších MMA zápasníků z Česka i Slovenska. Aktuálně věnuje nejvíce času svým svěřencům Matěji Peňázovi (25) a Tereze Bledé (20), kteří zabojují v Las Vegas o smlouvu do UFC. Reinders redakci eXtra.cz prozradil, jak jsou jeho svěřenci na nadcházející zápas připravení a čím podle něj Danu Whita i diváky oslní. Dále promluvil o své největší trenérské noční můře a zavzpomínal na dobu, kdy měl i on sám jako zápasník blízko k UFC.

André Reinders je v současnosti nejvyhledávanějším českým trenérem a jeho Reinders MMA team vychovává a trénuje ty nejlepší tuzemské zápasníky. Pod křídly Reinderse trénují i Matěj Peňáz s Terezou Bledou, kteří zabojují o prestižní smlouvu do UFC. Peňáz uvedl pro web iSport.cz, že změří síly s Američanem Sedriquesem Dumasem 30. srpna, Bledá pak o týden později s Brazilkou Nayaro Maiou.

Nepochybuji o jejich výhře. Oba vyhrají před limitem

André Reinders nepochybuje, že jeho svěřenci získají nejen cenný skalp, ale i onu smlouvu, kterou prezident organizace UFC Dana White nepodepisuje s každým vítězem.

"V mých očích jsou připravení naprosto skvěle. Myslím, že to ucítí i jejich soupeři. Věřím, že zvítězí jasně, ukončí své soupeře a získají kontrakt do UFC. Oba jsou dobře nastavení i po mentální stránce. Lehká nervozita a drobné bolístky tam jsou vždy, ale myslím si, že jsou v hlavě dobře motivovaní, aby předvedli dobrý výkon a výsledek," svěřil se Reinders pro eXtra.cz se slovy, že Tereza i Matěj předvedou ukončení, kterými oslnili i ve svých posledních zápasech.

"Oba jsou ukončovatelé, všechny své zápasy ukončili s dominancí. Nepochybuji o výhře, ale i o tom, že vyhrají před limitem."

Sám Reinders má za sebou kariéru profesionálního zápasníka i řadu úspěchů. Svého času patřil do první světové stovky mezi profesionály, kde byl v žebříčku i na 82. místě. Zásadní zápas se uskutečnil koncem roku 2011, kdy byl nejblíže přechodu do UFC, avšak osud tomu chtěl jinak.

"Mně se to nepovedlo, bylo to dané dobou, okolnostmi a neměli jsme ani takové možnosti, jako mají zápasníci dnes. Každopádně mě baví posouvat své svěřence dál k jejich cílům a užívám si ty jejich úspěchy s nimi."

Postavit dva své svěřence proti sobě? To je moje noční můra

Reinders se začal věnovat trénování téměř hned po ukončení kariéry v roce 2015. Aktuálně vede šampiona Oktagonu Karlose Vémolu, Miloše Petráška, Jakuba Tichotu nebo Daniela Škvora. Andrého vůbec nejhorší noční můrou je, že se proti sobě postaví právě jeho svěřenci, což ale nevylučuje. Dokonce nastínil, kdy by tahle situace mohla vzniknout.

"Je to moje noční můra, kdyby se dva moji svěřenci postavili proti sobě. Stát se to samozřejmě může, pokud by chtěli titul ve stejné váze. Ta situace trošku nastává v Oktagonu v polotěžké váze, kde je šampion Karlos Vémola a v patách mu je Miloš Petrášek a Daniel Škvor.

Nikdo z nich si ten vzájemný zápas nedokáže představit, nálada v týmu je přátelská, pomáháme si, ač je ten sport tvrdý. Ale není to fotbal ani tenis, tady si jdete v uvozovkách rozbít hubu, tomu druhému jdete pro vítězství i ublížit. Ač někdo říká, že musí jít emoce stranou, tak to u přátel zcela nejde, v tomto je ten sport extrémní.

Platí tady taková nepsaná dohoda, o které všichni tušíme, že kdyby někdo chtěl jít o titul, tak mu to Karlos uvolní a naopak."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy