Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Andílci, kteří se nikdy nenašli: 10 dětí, jejichž zmizení šokovalo Česko

Po těchto dětech policie stále neúspěšně pátrá.
Zdroj: Profimedia.cz/Policie ČR
+ Dalších 7 fotografií
Pohřešované děti
Mezinárodní den pohřešovaných dětí se připomíná právě 25. května. Podívejte se na příběhy pohřešovaných dětí, které se nikdy nepodařilo najít. Záhadně zmizely, byly uneseny nebo se ztratily jiným způsobem. Někde trpí bez svých rodin, příbuzní zase trnou strachem o ně. Ani přes rozsáhlá policejní pátrání se nikdy nenašly. Naděje však umírá poslední.

Rozdílné příčiny, ale stejný osud. Některé české děti se pohřešují už desítky let, jiné se ztratily teprve před nedávnem. Všechny ale mají společného jmenovatele: naděje umírá poslední a vzdát se by byla ohromná chyba.

V redakci eXtra.cz jsme přesvědčeni o tom, že opakování je nejenom matka moudrosti, ale i obrovský pomocník. Vybrali jsme desítku pohřešovaných osob, které se ztratily jako děti. Většina z nich navíc ještě dětmi stále je.

Snad nejživějším případem z těch dlouhodobých je zmizení dvanáctileté Míši Muzikářové Bez jediné stopy se ztratila 11. ledna 2017. Policejní vyšetřování vedlo k bývalému příteli její matky Otakarovi S., který však spáchal sebevraždu. Pátrání bylo zastaveno, ale Míšina babička stále věří, že milovaná vnučka někde žije. Kriminalisté ale mimo záznamy kamer přiznávají, že už hledají zřejmě jen tělo.

Českem otřáslo také zmizení teprve šestileté Valerie Kvasničkové z pražského Žižkova. Kriminalisté nedávají moc šancí tomu, že Valerie ještě žije. V podezření z otřesného činu se ocitla její babička. Podrobnosti o šokujícím případu najdete tady.

Rozdělené rodiny

Často se rovněž stává, že je dítě uneseno jedním z rodičů. S ním pak žije v zahraničí a většinou se už zpátky nevrátí. Děje se to především v rodinách, kde jeden z partnerů je cizinec. Pro matku nebo otce z Česka je pak nesmírně obtížné se s milovaným potomkem znovu setkat.

V galerii najdete desítku pohřešovaných dětí. Pokud byste o některém z nich měli jakékoliv informace, neváhejte se obrátit na linku 158.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy