Abu Azrael (40) se stal ve válce proti Islámskému státu legendou. Poskytuje rozhovory, dává fotky na svůj Facebook a videa na YouTube a je to prostě válečná celebrita.

Abu Azrael je původním povoláním vysokoškolský profesor z Iráku. Jenže miluje válku. A také ji dobře zná. Jeho pravé jméno je Ayyub Faleh al-Rubaie a má zkušenosti z irácké války proti USA i z bojů v Sýrii, kde stál na straně opozice proti prezidentu Bašáru Asadovi.

Nyní stojí proti hrdlořezům z Islámského státu. Bojuje po boku kurdských Pešmergů a iráckých vládních sil. A řekněme si na rovinu, že magora, co do boje tahá sekyru i meč, je dobré mít na své straně.

Hrozivá už je jen jeho přezdívka. Azrael je v islámské mytologii pouštní démon, který přináší smrt. Když řeknete jeho jméno třikrát, vyvoláte tohoto démona a on začne lovit duše.

Slovo Abe pak znamená otec. Dohromady tedy něco jako otec anděla smrti. Sám říká, že zabíjí radikální islamisty a jejich duše tak posílá před boží soud.

Abu Azrael se do bojů proti Islámskému státu připojil v červnu 2014. Předtím se údajně stihl stát i mistrem Iráku v taekwondu.

Mezi nejslavnější kousky, kterými se chlubí na internetu, je získání vysílačky a odposlech vůdců Islámského státu.

Pokud tento frajer skutečně bojuje tak dobře, jako umí sám sebe prezentovat na internetu, tak se zdá, že radikální islamisté to mají za pár.