Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Anděl Páně 2 odstartuje letošní Vánoce! Pohádka, která nadchne a také ponaučí naše děti!

Anděl Páně 2...odstartuje letošní Vánoce!
Zdroj: Instagram
+ Dalších 9 fotografií
Pohádka Anděl Páně už bezpochyby patří k tradičním českým vánočním svátkům stejně tak jako na štědrovečerní tabuli řízek s bramborovým salátem. Velice nás proto těší, že tato úžasná pohádka se dočkala pokračování.

Anděl Páně 2 po více než deseti letech míří do kin. Režisér a spoluscenárista Jiří Strach si dal na svém díle opravdu záležet. A jako jeden z mála filmových tvůrců se snaží prostřednictvím své katolické pohádky připomenout našim dětem naše dávné kořeny a zvyklosti.

Katolicismus a celkově církev je ve filmu Anděl Páně i Anděl Páně 2 citelně znát. Jiří Strach to komentoval pro Aktuálně.cz takto:

“Dokonce i fond nás podpořil. A má to podle mě dobrý důvod, i když ho nemám od nikoho oficiálně potvrzený: Už od smrti Václava Havla se mluví o ztrátě identity nejen u nás, ale v celém evropském prostoru. Jaké jsou naše kořeny? A ať se kdokoliv snaží jakkoliv, vždycky nakonec dojdeme k tomu, že jsou židovsko-křesťanské. Jenže my, v rámci politické korektnosti a protože jsme liberálové, jsme si zakázali Boha a církev připomínat, škrtli jsme je, protože jsme moderní lidi. Slyšel jsem teď třeba, že v Berlíně se mají vánoční trhy přejmenovat prostě na 'zimní', aby nikoho neurážely.

Potom se divíme, že se islámu tak daří, přestože ho považujeme za primitivní. Jenže na rozdíl od naší společnosti má silnou ideu. Podle mě úplně stejně kdysi uspělo křesťanství v římské říši. Vše v ní prosperovalo, každý mohl cokoliv, a najednou se objevilo jakési křesťanství... Zprvu vypadalo směšně, ale nakonec zcela ovládlo Evropu. Proč? Protože na rozdíl od Říma mělo velkou ideu. Myslím proto, že je důležité tuto ideu připomínat, pokud chceme udržet to, co jsme na ní postavili. I když využívám jen formu pohádky.”

A jak to je s hlavním hrdinou, andělem Petronelem?

„Petronel se neproměnil nijak zásadně, pořád je to trošku namyšlený, pyšný anděl, který si myslí, že by měl být úplně někde jinde a že by měl dělat jinou práci, než kterou dělá v nebi, a z toho pak pramení určité komplikace, které způsobíme s čertem Pánu Bohu a ten nás sešle zpátky na zem. Napravovat to, co jsme způsobili v nebi,“ popsal svou roli Ivan Trojan, i přes to, že se snaží neprozradit ani pramálo z děje pokračování Anděla Páně...

Tak co, už se taky těšíte do kina?!

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy