Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Anatomie zrady: Jednu z hlavních rolí mohla získat tragicky zesnulá herečka

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 12 fotografií
minisérie
Svou premiéru bude mít v neděli večer v České televizi první díl minisérie Anatomie zrady. Do jedné z hlavních rolí byla obsazena mladá slovenská kráska Dana Droppová. O tom, zda se postavy Jolany Emmerové skutečně ujme ona, se režisér nějakou dobu rozhodoval. Šanci měla i tragicky zesnulá herečka Monika Potokárová (†27), která spáchala sebevraždu v listopadu loňského roku.

Minisérie Anatomie zrady pojednává o nejdramatičtějším období života Emanuela Moravce, který se stal symbolem české kolaborace s nacisty. Dva snímky divákům ukážou proměnu člověka prosazujícího ideály T. G. Masaryka a bojujícího za svou vlast v „zrádce národa“.

Role Jolany Emmerové, milenky a následně třetí manželky Moravce, se zhostila slovenská herečka Dana Droppová Blonďatá kráska přiznává, že před ztvárněním této postavy měla velký respekt. „Byla jsem unavená a vyčerpaná jen z hraní, a to jen z pár chvil jejího života. Opravdu mám velký respekt před každým, koho poznamenalo toto období, a to Jolana na tom vůbec nebyla nejhůř. Nechci ji ale obhajovat, také si s sebou nese svůj podíl viny,“ popsala v rozhovoru pro Českou televizi.

Droppová moc hereckých zkušeností před kamerou zatím neposbírala, minisérie pro ni byla teprve druhou filmovou příležitostí. „Bála jsem se, jestli budu umět naplnit to, co se ode mne žádá, jelikož toto byla moje druhá příležitost stát před kamerou a moje herecká zkušenost vůbec nebyla velká, měla jsem v sobě mnoho pochybností,“ přiznala herečka.

Rozhodování

Roli Jolany Emmerové neměla nezkušená slovenská kráska jistou. Režisér se totiž rozhodoval mezi ní a Monikou Potokárovou, jejíž zkušenosti byly mnohem rozsáhlejší. Posbírala je nejen na divadelních prknech, ale i v seriálech a několika filmech.

Dana Droppová nakonec dostala šanci a svou zatím největší příležitost využila k hereckému rozvoji. Osud Moniky Potokárové ale šťastný nebyl - herečka, kterou lidé viděli například i v seriálu Panelák, spáchala v listopadu roku 2019 sebevraždu.

Související články

Další články