Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Anatomie života pod palbou kritiky: Je mi z toho nevolno. Mám deprese, píší lidé

Zdroj: TV Nova archiv
+ Další 3 fotografie
NEMOCNICE NA KRAJI ZÁJMU
Nový seriál Anatomie života, který má nahradit Ordinaci v růžové zahradě, se po prvním dílu dočkal od diváků zdrcující kritiky. Ušetřen nezůstal nikdo a nic. 1. díl seriálu Anatomie života se dočkal brutálních reakcí diváků. Kritizováni jsou herci, sledovanost zůstala za očekáváním a TV Nova teď musí řešit, jak diváky nalákat na další epizodu.

Seriál Anatomie života měl včera večer premiéru prvního dílu a tvůrci určitě netrpělivě očekávali ohlasy diváků. To, co si ale přečetli, je těžko mohlo potěšit. Diváci jsou totiž značně nespokojení.

Herci pod palbou

„Tohle má byt co? Pár minut a je to ještě horší, než jsem čekal,“ dočteme se v jednom komentáři na Facebooku. A další se přidávají. „Ještě chvíli se dívat, tak z toho mám deprese. Chce se mi z toho zvracet, brečet…,“ přidává silná slova další divačka. „Konečně pořádná komedie na úterní večer,“ přisadil si další divák. „Chápu, že herci v téhle době covidu berou jakoukoliv roli, je to práce. Upřímně je mi jich líto, hrát v takovéhle hlouposti. Tohle je vážně úlet,“ shrnula myšlenkové pochody mnohých další nespokojená divačka. Vodopád negativních komentářů téměř nebere konce, ale mezi všemi jsme našli několik pozitivních, které vám teď představíme.

Ema to ustála

Pochvalu totiž sklidily alespoň některé herečky, ale pouze za svůj vzhled, nikoliv za své herecké umění. „Všechny jsou pěkný baby, povedený první díl,“ píše jedna z divaček na Facebooku. „A mně se to líbí. Každý seriál má nějaký rozjezd. Líbila se mi Aňa,“ přidala se druhá. Nejlépe z herců dopadla Barbora Černá, která představuje sestřičku Emu Zárubovou. Na ni se sneslo alespoň pár pozitivních ohlasů.

Originál je jeden

Seriál je natočen podle finské předlohy a v titulcích nejsou uvedeni žádní čeští scenáristé. Nakonec byli díky tomu jako jediní ušetřeni hněvu televizních diváků, kteří nadávají na nepůvodnost dalšího českého seriálu. „Je to licenční seriál. To neumíme vymyslet nic svýho?“ lamentuje uživatel vegetol.mp, který na ČSFD ohodnotil první díl odpadem. Seriál se na této databázi zatím drží na mrzkých 31 % a nevypadá to, že by měl v nejbližší době stoupat.

Sledovanost zůstala za očekáváním

Pro Novu je ale ještě jeden faktor důležitější než ohlasy diváků, a tím je sledovanost. Anatomie života se při své první epizodě nedostala ani přes milion diváků. Seriál si zapnulo pouhých 952 tisíc všech, kteří v tu dobu seděli u obrazovek, čímž prohrál v přímém souboji se Slunečnou o více než 300 tisíc diváků. Vzhledem k tomu, že seriál vznikl jako reakce na klesající sledovanost Ordinace a měl konkurovat Slunečné, musí být pro Novu tento výsledek zklamáním. Otázkou zůstává, jestli se druhá epizoda dostane alespoň na stejné číslo, nebo přijde další pád.

Související články

Další články