Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Aňa Geislerová jako predátor: Thriller Amnestie brzy vtrhne do českých kin

Zdroj: Bontonfilm
+ Další 3 fotografie
Filmové premiéry
Brzy bude mít na filmových plátnech českých kin premiéru film Amnestie. Akční vztahový thriller se odehrává, jak už název napovídá, ve vězeňském prostředí. A to konkrétně v Leopoldově, kde po sametové revoluci proběhla největší vězeňská vzpoura v českých dějinách. Jednu z hlavních rolí ztvárnila skvělá Aňa Geislerová (43).

Film Amnestie od režiséra Jonáše Karáska rozhodně stojí za zhlédnutí. Do kin půjde 14. listopadu a diváci se mohou těšit na akcí nabitý vztahový thriller. Příběh se odehrává v období sametové revoluce a pojednává o třech párech, jejichž životy se prolínají na pozadí obrovských a rychlých revolučních změn v roce 1989.

Emotivní snímek, který je o manipulaci, násilí a zradě, přináší na plátna největší vzpouru ve vězeňské historii Československa. Z části se natáčelo přímo v autentickém prostředí Leopoldova, ve věznici v Mladé Boleslavi, v Národním divadle v Praze a v bytě Václava Havla.

V hlavních rolích se objeví Marek Vašut, Ján Jackuliak, Ivan Sochor, Natalia Germani, Juraj Bača a Aňa Geislerová, která se o své roli rozpovídala: „Když se řekne leden 1990, vybaví se mi ta fantastická povznášející energie, které jsem moc nerozuměla, ale cítila jsem, že je dobrá. V té době mi bylo 13. let. Až v dubnu 14. Moje plány byly pořád stejné. Chodit do školy, do skautu, stát se herečkou a přečíst všechno, co bylo na dosah,“ popisovala herečka, jak vnímala tehdejší dobu.

A jaké bylo pro Aňu natáčení filmu o takto významné události? „Svět je stavěný pro predátory. Vlastní přesvědčení je skutečně jen osobní věcí každého z nás. Nemůžeme nikomu nic nutit ani nikoho soudit, jen podle vlastního svědomí věřit tomu, v co věříme. Ale v žádném případě se člověk nesmí stavět proti svému svědomí. Ovšem ta postava, co hraji já je spíše ze světa predátorů… zajímavá studie schopností,“ dodala.

„Amnestie je jedním z prvních filmů obracejících se k historii, kterou většina z nás pamatuje. Nabízí první variaci na novodobé dějiny a já se na výsledek moc těším. A také na Vašuta, úžasného v roli,“ zakončila Aňa.

Mohlo by vás zajímat

Další články