Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Aňa Geislerová dnes slaví 42 let: Jak šel čas s jednou z našich nejvíc sexy hereček?

Aňa Geislerová dnes slaví 42. narozeniny.
+ Dalších 6 fotografií
42. narozeniny dnes slaví jedna z našich nejúspěšnějších hereček, krásná Aňa Geislerová. Pojďte si společně s námi připomenout životní cestu a herecké úspěchy půvabné rusovlásky, která toužila uspět i v modelingu.

Anna alias Aňa Geislerová se narodila 17. dubna 1976 v Praze do rodiny akademické malířky Věry Geislerové a japanologa Petra Geislera. V pouhých patnácti letech se rozhodla odjet do Milána a věnovat se svému oblíbenému modelingu. Po několika měsících se ale z Itálie vrátila zpátky do Čech. Po dokončení základní školy nastoupila na konzervatoř, z níž po dvou letech odešla.

Svou kariéru odstartovala v komedii Pějme píseň dohola. V tom samém roce ji obsadil i režisér Filip Renč do hlavní role v dramatu Requiem pro panenku. Ztvárnila tam tehdy čtrnáctiletou Mariku, která se omylem dostane do ústavu pro mentálně choré, kde panují nelidské podmínky. Díky jímavému filmu a nespornému talentu se herečka dostala do širšího povědomí diváků.

Dalším skvělým výkonem byla role v komediálním dramatu Návrat idiota, za kterou Aňa získala Českého lva. Toho obdržela i za filmy Želary, Štěstí, Kráska v nesnázích a Nevinnost. Za poslední ze zmiňovaných byla oceněna i Cenou české filmové kritiky.

Sexy zrzku jste mohli vidět i v romantické komedii Výchova dívek v Čechách, v dramatu Kytice, po boku své kamarádky Tatiany Vilhelmové (39) se objevila i ve snímku Divoké včely či ve zmíněném Štěstí. Kromě toho si zahrála i ve videoklipu Boba Sinclara I Feel For You. Objevila se také v několika seriálech – v německém Lovci duchů a v nizozemském Hnědém zlatu, a dokonce byla partnerkou tehdy ještě nepříliš známého Antonia Banderase ve filmu Mladý Mussolini. V roce 2016 dostala svou dosud největší zahraniční roli v koprodukčním filmu Anthropoid, kde hrála vedle Jamieho Dornana či Cilliana Murphyho.

Před třemi lety vydala soubor fejetonů P.S., který ilustrovala její sestra Lenka. Další z jejích sester, Ester, taktéž pronikla do hereckého světa.

A protože Aně není cizí svět módy, před několika lety se pustila do navrhnutí vlastní módní kolekce pro českou značku Pietro Filipi. Se svým manželem, režisérem Zdeňkem Janáčkem, se kterým má dvě děti, jeden čas dokonce vedla cukrárnu. Charismatické herečce přejeme vše nejlepší a sladkou budoucnost!

Mohlo by vás zajímat

Další články