Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Amy z Teorie velkého třesku překvapuje: Mayim Bialik je neurobioložka s kořeny v Česku!

+ Dalších 17 fotografií
krásná a chytrá
Na televizním kanálu Prima Cool momentálně běží poslední série oblíbeného seriálu Teorie velkého třesku. Pozorní diváci a fanoušci si určitě povšimli toho, že se v seriálu občas mihne nějaká ta hláška zaměřená na Česko. Nejde o žádnou náhodu. Představitelka Amy Farrah Fowler Cooper je má totiž kořeny v Česku! Mayim Bialik (43) si navíc na intelektuálku jen nehraje, neurobiologii má skutečně vystudovanou a opravuje i chyby ve scénáři.

Mayim Bialik, jejíž prarodiče jsou imigranti z tehdejšího Československa, má doktorát z neurobiologie a pokud se zrovna nevěnuje natáčení, věnuje se právě tomuto oboru. Stejně jako její postava Amy, i Mayim tento obor vystudovala na univerzitě v Los Angeles.

Mayim svých znalostí v oboru neurobiologie hojně využívala i během natáčení Teorie velkého třesku. „Vždy sebou na zkouškách trhnu, když je ve scénáři něco špatně. Studovala jsem totiž nejen neurobiologii, ale také chemii, biologii, anatomii a fyziku, takže opravdu vím, když je něco špatně. Snažila jsem se to zpočátku držet v sobě, ale moc mi to nešlo. Jako třeba když Amy učila Sheldona po Skypu, jak si udělat masáž. Ve scénáři byl ale chybně popsán daný sval, a ačkoli to ani nebyla moje replika, nešlo mi to ignorovat. Byla jsem v tu chvíli vlastně jako Sheldon, možná jsem měla i ten jeho tik. Producent se začal smát a řekl: Je to něco špatně? Pokud ano, mohla bys to opravit, prosím?‘ Hrozně se mi ulevilo a od té doby ráda pomáhám,“ nechala se představitelka Amy slyšet.

Herečka je také jediná ze všech, která opravdu miluje vše, co v seriálu milují vědci. „Jsem totální geek. Miluju náš seriál. Je to sice až neuvěřitelné, ale jsem vlastně jediná, kdo z nás opravdu čte komiksy i v reálu, kdo chodí do komiksových obchodů, miluje sci-fi a všechno okolo! Jenom já z nás všech jsem blázen do Comic-Conu a tak,“ řekla Mayim. Představitelé Leonarda, Sheldona, Rajeshe a Howarda by se tak od kolegyně měli hodně co učit.

Mohlo by vás zajímat

Další články