Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Amy Winehouse by oslavila 36 let: Problémové dětství, deprese, drogy a smrt v alkoholu

Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
výročí
Právě dnes by zpěvačka Amy Winehouse oslavila své 36. narozeniny. Ačkoliv zemřela v roce 2011, brzká smrt byla do jejího osudu vepsána toho dne, kdy se seznámila se svým manželem. Blake Fielder-Civil byl totiž tím člověkem, který pěvkyni s božským hlasem představil tvrdé drogy. Ty se jí nakonec staly osudnými.

Amy Jade Winehouse se narodila 14. září 1983 v Londýně do židovské rodiny. Její otec se živil jako taxikář, její matka jako lékárnice, oba však milovali hudbu a doma poslouchali jazz, který k lásce k muzice přivedl i Amy. Z malé sladké dívenky se ale už v dětství stalo problémové děvče, které doma i ve škole působilo jeden malér za druhým.

Byl to právě Amyin zpěv, který učitele přiváděl k šílenství. V hodinách si totiž neustále zpívala a pobrukovala, čímž prý zaháněla nervozitu. Její rebelantské chování vedlo k tomu, že vystřídala hned několik škol, z nichž ji v téměř každé začali učitelé brzy mít po krk.

Už když bylo Amy 10 let, založila s kamarádkou amatérské rapové duo Sweet ‚n‘ Sour, v překladu sladká a kyselá, které mělo názvem vystihovat jejich osobnost. Zatímco kamarádka byla ta sladká, Amy byla ta kyselá. V hudebním světě se díky své neutuchající touze po kariéře zpěvačky proslavila už o 6 let později.

Amy byla zrovna v pubertě, když jí rodiče oznámili, že podali žádost o rozvod. Tuto zprávu nesla velmi těžce, a dokonce kvůli ní upadla do depresí. Rozvod rodičů, jakkoliv pro ni byl bolestivý, však negativně neovlivnil vztahy ani s jedním z nich. Otce měla ráda z celého srdce a v pozdějším věku si na jeho počest nechala udělat i jedno ze svých tetování.

Z depresí zpěvačku nevytáhlo nic jiného než hudba – v šestnácti letech podepsala svou první smlouvu a začala profesionálně vystupovat. Když jí bylo 20, vydala své první album. To bylo plné písní, které si zpěvačka otextovala sama. V tu chvíli její popularita raketově stoupla a Winehouse se dočkala i své vůbec první ceny.

Na ženě s komplikovanou psychikou se sláva začala podepisovat a Amy propadla alkoholu. Na něm byla závislá už po celý svůj život, a dokonce si na tom zvládla i vydělat – do světa vypustila píseň Rehab, v níž zpívá o tom, že se ji lidé snažili přesvědčit, aby se šla léčit. Tato píseň byla založena na pravdě, k odvykačce se ji pokoušel přimět její tehdejší manažer, kterému se vzepřela, vyhodila ho a začala spolupracovat s novými lidmi.

Při nahrávání desky, jejíž součástí byl i singl Rehab, se stal oficiálním její vztah s hercem Blakem Fielder-Civilem. Byl to právě on, kdo má podle mnohých zpěvaččinu smrt na svědomí – seznámil ji totiž s tvrdými drogami, které předtím Amy nebrala. Vztah pro ni byl navíc zničující, plný hádek a to se odrazilo i na textech jejích písní, které byly o mnoho smutnější. I přesto si ho ale v roce 2007 vzala.

Jen krátce po svatbě se potvrdily spekulace médií, že Blake Amy zatáhl do drog. Sám byl totiž těžce závislý a lehce ovlivnitelnou Amy stáhl s sebou. Jen pár měsíců po svatbě byli oba zatčeni za držení marihuany a na Amy bylo později vidět, že to je zřejmě ta nejlehčí droga, jakou užívá.

Psal se rok 2009, když se Blake a Amy po dvou letech manželství rozvedli. Žádost podal sám Blake, který neustál nevěru z manželčiny strany. Ta však měla poměr s mužem, který pro ni byl mnohem lepší – tvrdila, že on sám drogy nebere a že je s ním tak šťastná, že je nepotřebuje ani ona. Amy přiznala, že manželství s Blakem bylo založené na drogách a že byla tak mimo, že dokonce zapomněla, že je vdaná.

Život bez drogově závislého manžela, který ji stáhl na dno, se zřejmě Amy moc nezamlouval. Rozvedení manželé po několika měsících oznámili, že zkusili žít s jinými lidmi, ale nešlo to a vrací se k sobě. Oba tvrdili, že jsou čistí a že chtějí založit rodinu. Žít bez drog ale dlouho nevydrželi a po krátkém čase se znovu rozešli.

Amy si našla přítele, režiséra Rega Travisse. S ním se velmi hádala a na drogách byla mnohem víc závislá než kdy dřív. Osudný den, kdy Amy zemřela, byl v jejím domě i Traviss, který ještě před její smrtí odešel. Amy prý byla viděna, jak si nakupuje obrovské množství drog. V sobotu 23. července 2011 byla svým bodyguardem nalezena mrtvá ve svém domě v Londýně a koroner o 3 měsíce později prohlásil, že oficiální příčinou její smrti je otrava alkoholem. Lidé si však myslí, že na úmrtí mají podíl i drogy.

Její bývalý manžel Blake nyní žije životem bez drog a je v dlouhodobém vztahu s jinou ženou, s níž má dvě děti – chlapce a dceru. Ta má právě po jeho první velké lásce prostřední jméno Jade.

Související články

Další články