Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Amy Winehouse by bylo 38: Fenomenální zpěvačka však propadla drogám a upila se k smrti

Amy Winehouse by bylo 38: Fenomenální zpěvačka však propadla drogám a upila se k smrti
Zdroj: showpix.cz
+ Další 3 fotografie
VÝROČÍ NAROZENÍ

Pokud by žila, dnes by Amy Winehouse oslavila své 38. narozeniny. A věřte tomu, že by to byla pořádná párty. Jenže slavná zpěvačka se už před více než deseti lety upila k smrti. 

Zpěvačka Amy Winehouse žila hodně bouřlivým životem. Bojovala totiž se závislostí na alkoholu a také na drogách, ke kterým ji stáhl její bývalý manžel Blake Fielder, jehož si vzala v roce 2007.

Amy Winehouse byla závislá na drogách

Známá britská zpěvačka se proslavila svým nezaměnitelným hlasem a také originálními písněmi, které byly často ovlivněny jejím soukromým životem. Ten byl sice divoký, ovšem ne moc veselý.

Blake Fielder byl drogově závislý a ke tvrdým drogám “přivedl” taky Amy. Ta pak v jedné ze svých písní zpívala i o tom, že jí je na drogách skvěle a že se léčit v žádném případě nepůjde.

Jenže každý mejdan jednou končí a ten, ve kterém hrála hlavní roli Amy Winehouse, napsal poslední kapitolu už před více než deseti lety. Tehdy sedmadvacetiletá zpěvačka se totiž v roce 2011 upila k smrti a její bezvládné tělo našel Amyin bodyguard. Následně probíhalo dlouhé vyšetřování, které přineslo jasnou zprávu: Amy měla v době smrti v krvi 4,16 promile alkoholu.

Amy Winehouse zemřela mladá, zanechala za sebou ale velký odkaz a stále má spoustu fanoušků, kteří na ni s láskou vzpomínají. Její život byl přitom bouřlivý už od samých začátků.

Druhé (a poslední) album Amy Winehouse

Její otec byl taxikář a maminka lékárnice. Rodiče se ale během jejího dětství rozvedli a Amy začala tropit jeden problém za druhým. Příliš vzorná nebyla ani ve škole a už ve svých deseti letech poprvé vyzkoušela marihuanu. A nezůstalo jen u toho.

Zato na hudební scéně se jí dařilo. Už v šestnácti letech podepsala první profesionální smlouvu a v roce 2003 vydala první album. O tři roky později pustila do světa další - ale bohužel také poslední - desku. Třetí album vyšlo až v roce 2011, kdy už Amy byla po smrti.

Kritici i fanoušci ji chválili a zdálo se, že Amy má nakročeno ke skvělé kariéře. Ta ale brzy vyhasla.

„Osoba, která se potřebuje léčit, musí sama chtít pomoci. Vše je jen na tom člověku, který bojuje se závislostí. Měla veškerou podporu a milující rodinu,” prohlásil před třemi lety v pořadu Loose Women zpěvaččin otec Mitchell, jenž byl jejím manažerem, ale také byl často kritizován, že před zdravím své dcery upřednostňoval peníze.

Mnohá tajemství Amy Winehouse by měl odhalit také dokument Reclaiming Amy, který uvede její matka Janis.

Související články

Další články