Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Amy Winehouse by bylo 35 let: Její matka prozradila, co se dělo před tragickou smrtí zpěvačky

Amy Winehouse by dnes oslavila 35. narozeniny.
Zdroj: facebook.com
+ Další 4 fotografie
Zpěvačce Amy Winehouse, která by dnes oslavila pětatřicáté narozeniny, doma přezdívali Hurikán Amy. Nikdo nepochyboval o velkém životním příběhu excentrické dívky s láskou k hudbě. Její cestu ale bohužel ukončil sklon k závislostem, s nimiž se opakovaně snažila bojovat.

Amy Winehouse (35) byla považovaná za jednu z nejtalentova­nějších zpěvaček své generace. Hvězdou světové velikosti se stala před dvanácti lety, tedy v době, kdy vydala své nejúspěšnější album Back to Black.

To, že rodačka z Londýna prožije netradiční život, bylo zřejmé už v jejím dětství. Tehdy ji okouzlil jazz, který se stal její osudovou láskou. Amy za svým hudebním snem šla bezhlavě a všichni ji v tom podporovali. Bezstarostné období ale vystřídaly časy plné depresí, které se ozvaly poté, co od nich otec odešel. A právě otci Mitchovi, který se vždy prezentoval jako dceřin strážný anděl, je připisován velký podíl na zpěvaččině nestabilním psychickém stavu. Jeho zájem o dceru totiž stoupal úměrně s její narůstající popularitou.

Amy slavila nevídané úspěchy, ale sílila i její nejistota a psychické problémy. Noční tahy se staly součástí jejího každodenního programu. Během nich pila stále větší množství alkoholu. Ve chvíli, kdy se z dívky, která milovala jazz, stala celosvětová hvězda, začal se její život sesypávat jako domeček z karet. V té době totiž poznala svou osudovou lásku, Blakea Fielder-Civila. Ten ji ale přivedl k tvrdým drogám. Zpočátku spolu pili a užívali marihuanu, postupem času přidali kokainheroin. A společně s návykovými látkami začaly přibývat dny, kdy nebyla schopná tvořit, natož normálně fungovat.

I přesto, že prožívala kariérní úspěchy, její soukromý život a zdraví kolabovaly. Zpěvaččina matka Janis před časem přiznala, že nebyla dostatečně silná na to, aby své dceři dokázala pomoci. Místo toho se bezmocně dívala na to, jak se život její dcery závislé na drogách a ještě k tomu trpící bulimií blíží k tragickému konci.

Janis take popsala své poslední setkání s Amy. Když přišla do jejího bytu, na podlaze se prý válely rozbité lahve od vína a zpěvačka dokázala chodit jen s pomocí svého bodyguarda Andrewa. “Bylo jasné, že ji musel umývat a oblékat a snažil se jí také na hlavu umístit její obří drdol, aby vypadala důstojně,” píše ve své knize Loving Amy Janis, která byla ze stavu své dcery konsternovaná. “Nemohla jsem tam sedět a koukat na ni,” napsala.

Amy si bohužel sama pomoci nedokázala a nepodařilo se to ani její rodině. Na následky otravy alkoholem zemřela 23. července 2011 ve svém bytě v Londýně. Bylo jí pouhých 27 let.

Související články

Další články