Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ametystová voda a její blahodárné účinky: Jak si připravit tenhle zázračný lék? Je to naprosto snadné!

Popíjet ametystovou vodu je zdraví prospěšné.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií

O pozitivním vlivu křišťálové vody na zdraví jsme vám už psali, léčivé nápoje však lze vyrábět i z jiných drahých kamenů a minerálů. Podívejme se nyní na to, k čemu je dobrý takový výluh z ametystu.

Ametyst je mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou silou. Tato odrůda křemene je charakteristická svou fialovou až purpurovou barvou. Nachází se především v dutinách hornin, může být průhledný, průsvitný i neprůsvitný, na slunci potom tento minerál bledne.

Podporuje imunitu, posiluje organismus a napomáhá ve stresových situacích. Zahání nespavost a zajišťuje klidný spánek, zvyšuje intuici, prohlubuje meditaci. Umí uklidnit i povzbudit, zlepšuje soustředění a paměť. Odstraňuje strach, vztek a zlobu, potlačuje smutek a lítost.

Ametyst zmírňuje bolesti hlavy a migrény. Čistí krev, reguluje tlak, zaceluje rány, zmenšuje podlitiny a otoky. Zabírá na nemoci dýchacích cest, kožní problémy, uplatňuje se při léčbě cukrovky, povzbuzuje činnost střev. Zabraňuje opilosti a pomáhá překonávat různé závislosti.

Než začnete ametystovou vodu chystat, je nejprve třeba kámen očistit. Podržte ho asi 3 minuty pod proudem vody, případně ponořte přes noc do nádoby s roztokem z mořské soli. Po opláchnutí vodou nechejte ametyst oschnout a nabíjet na měsíčním světle – nejlépe za úplňku.

Naplňte skleněnou nádobu vodou z kohoutku a vložte do ní jeden surový (neopracovaný) kámen. Na litr vody obvykle postačí jeden krystal střední velikosti. Elixír pijte až po několika hodinách působení ametystu, ideálně ponechte vodu nabíjet celou noc a dejte si ji až druhý den.

Minerál udržuje vodu čistou a zbavuje ji negativních energií. Léčivou vodu z ametystu je možné užívat nejen vnitřně jako nápoj (nejlepší účinky má po ránu na lačno), ale výluh je vhodný například i do koupelí, k obkladům a na potírání vnějších zranění.

Ametystový elixír čistí cévy, posiluje imunitní systém, stimuluje slinivku břišní, zlepšuje metabolismus, má protirakovinné účinky a příznivý vliv na psychiku. Zevně se dá tato zázračná voda použít na odřeniny, vyrážky, akné a jiná kožní onemocnění.

Nádherné ametysty nebo výrobky z nich a mnoho dalších vzácných kamenů pořídíte ve Světě minerálů.

Chcete-li spatřit obrovskou (5 tun vážící) ametystovou geodu, pak navštivte tajuplnou jeskyni v pražském muzeu Mineralia, kde se nalézá největší výstava a obchod s minerály ve střední Evropě.

Související články

Další články