Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Amerika v plamenech: Terrence Floyd je vzteky bez sebe, to mi zavražděného bráchu nevrátí

Amerika v plamenech: Terrence Floyd je vzteky bez sebe, to mi zavražděného bráchu nevrátí
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
demonstrace
Situace ve Spojených státech se stále nezlepšuje, ba naopak spíš zhoršuje. Protestující v ulicích stále zapalují nábytek a popelnice, rabují markety a obchody, policisté se je nadále snaží udržet v klidu, ale to se nedaří. Trump se rozhodl, že povolá po zuby ozbrojenou armádu, a bratr zavražděného George Floyda (†46) je opravdu rozčilený.

Video, kde bělošský policista Derek Chauvin, který v minulosti nebyl zrovna ukázkovým policistou, klečí na krku černocha George Floyda při zatýkání, obletělo celý svět. Američané začali s klidnými protesty, které během několika málo dnů přerostly v rabování obchodů, zapalování nábytku, ničení veřejného majetku a zatýkání.

Nasazení armády do ulic

Policisté už na protestující nestačí a americkému prezidentu Donaldu Trumpovi se to nelíbí. Na popud demonstrací v blízkosti Bílého domu se schoval do bunkru a rozhodl se, že do ulic nasadí po zuby ozbrojenou armádu, která by měla být schopná protesty potlačit. "Je to ostuda," prohlásil o samosprávách, kde se nepodařilo uklidnit občanské nepokoje.

Tohle mi bratra nevrátí, zuří Terrence

Bratr zesnulého George, Terrence Floyd, musí být vzteky bez sebe. Objevil se na jedné z demonstrací a promluvil k účastníkům. "Vím, že jste naštvaní," začal s proslovem a dodal, že je také naštvaný, ale rozhodně by se nechoval takhle. "Co to děláte? Tohle je na nic! Tolik destrukce mi nikdy nevrátí mého bratra zpět," pokračoval v emotivním proslovu.

"Moje rodina je mírumilovná, ničením a zapalováním ničeho nedocílíte. Pojďme to udělat jinak. Při volbách vyberte správně, ne jen u prezidenta. A protestujme v míru, v klidu," nabádal účastníky demonstrace. Ti s ním souhlasili a vykřikovali, že má naprostou pravdu.

Známý boxer zaplatí pohřeb

Jeden z nejlepších boxerů své generace Floyd Mayweather přišel s nabídkou, že zesnulému Georgeovi zaplatí pohřeb, i když se s ním nebo jeho rodinou nikdy nepotkal. Jeho nabídku prý přijali a pohřeb se bude konat v úterý 9. června ve Floydově rodném městě Houston. Mayweather je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako boxer s nejvíce zápasy, ve kterých nebyl poražen.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy