Američan Kevin Dahlgren zavraždil v květnu 2013 svoje čtyři příbuzné z Brna-Ivanovic, a to velmi brutálním způsobem. Rodiče ho do Česka poslali proto, aby mu jeho sestřenice pomohla se zařadit, najít si práci a žít normálně. Starali se o něj a pečovali, vytvořili mu k tomu ty nejlepší podmínky. On si jejich pomoci ale nevážil a místo toho je připravil o život. Na všechny členy rodiny si postupně počkal, a když byli všichni mrtví, zapálil je.

A následně prchl přes Vídeň do Washingtonu, kde ho zatkla FBI. Spojené státy ho ale nakonec jako prvního ze svých občanů loni vydaly do Česka. Od té doby čeká Dahlgren na verdikt soudu ve vazební věznici v Brně-Bohunicích. K vraždě ho prý nabádaly vnitřní hlasy. Byl Alexandrem Velikým i Batmanem.

Podle psychiatričky Dahlgren zabíjel kvůli tlaku okolí a strachu ze selhání. Myslel si, že tím údajně vyřeší všechny svoje problémy. Vadilo mu, že si musel shánět práci a být zodpovědný sám za sebe. Žalobkyně požadovala doživotí, obhajoba zase odmítala, že by byl Dahlgren usvědčen. „Vyhladil jednu funkční rodinu,“ uvedla žalobkyně ve své závěrečné řeči u Krajského soudu v Brně.

„Nikdo jiný neměl časové možnosti, aby zavraždil čtyřčlennou rodinu a pokusil se posléze založit požár, než obžalovaný Kevin Dahlgren,“ řekla státní zástupkyně. Svědčily proti němu i pachové stopy na končetinách všech zavražděných a genetické stopy na kalhotách. Dahlgren si od soudu odnesl doživotní trest.