Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Americká vykrádačka trháku Nedotknutelní: Tohle je 6 zajímavostí o původní verzi

+ Další 3 fotografie
filmy
Ani jeden z nich nemá budoucnost, přesto si lze jen těžko představit rozdílnější dvojici. Na jedné straně milionář Phillip, vzdělaný sběratel umění, renesanční člověk s kulturním rozhledem a vybraným vkusem z vyšší společnosti, který je po nehodě během paraglidingu ochrnutý a upoutaný na vozík. Na druhé straně černošský mladík z předměstí. Podívejme se na 6 největších zajímavostí z tohoto trháku.

Na tenhle film bylo hodně fanoušků zvědavo. Vezměte úspěšný francouzský film z roku 2011, seberte z něj námět, hlavní postavy nahraďte známými americkými herci a prostředí přesuňte do USA. Vznikne propadák se špatnými recenzemi. Něco takového se stalo oblíbenému filmu Nedotknutelní, který sklízel úspěchy i u nás v Česku. Zatímco původní verze má na Csfd.cz hodnocení 91 % a patří mezi 10 nejoblíbenějších filmů, jeho americká „vykrádačka“ dosáhla na pouhých 35 %. Co jste nevěděli o původní verzi?

1.

Natáčelo se ve stejném domě v Paříži, ve kterém bydlel Vogel (Jean-Pierre Malo) z Drž hubu (2003).

2.

Na rozdíl od nadšeného evropského publika se v USA film setkal s rozporuplným, ba dokonce negativním přijetím. Například recenzent Yay Weissberg ve svém článku na webu Variety obvinil snímek z rasismu v duchu příběhu strýčka Toma a označil Drisse (Omar Sy) za předvádějící se opici se všemi rasistickými souvislostmi tohoto termínu.

3.

Inspirací pro film byla autobiografie, která byla sepsána na základě osudu někdejšího obchodníka se šampaňským Philippa Pozzo di Borgo. V roce 1993 si při paraglidingu poranil páteř, díky čemuž mu ochrnuly horní i dolní končetiny. V roce 1996 mu na rakovinu zemřela manželka. O schopnostech jeho 21letého pečovatele Selloua, krátce před přijetím propuštěného z vězení, pochybovali mnozí, ale právě on pomohl Philippu z depresí. Na společné cestě v Maroku dokonce oba našli své budoucí manželky, založili rodiny a zůstali přáteli. Jedinou nepravdou oproti reálným postavám je, že skutečný pečovatel Phillipa nebyl černoch.

4.

Ve francouzských kinech se stal snímek s více než 19 miliony diváky 16 týdnů od uvedení druhým nejnavštěvovanějším francouzským filmem všech dob. Při porovnání návštěvnosti snímků z celého světa pak titul stanul na třetí pozici.

5.

V sousedním Německu se komedie držela na první příčce v návštěvnosti celých osm týdnů a vidělo ji přes osm miliónů diváků.

6.

Celosvětově se pak se ziskem 328,5 milionů amerických dolarů stal snímek do té doby nejúspěšnějším evropským filmem roku a nejúspěšnějším neanglicky mluveným filmem v historii.

V galerii najdete fotky z americké kopie tohoto slavného filmu, která francouzský hit vykradla i s chlupama

Mohlo by vás zajímat

Další články