Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Američan tvrdí, že zná recept na coca-colu. Prodává ho na internetu za 15 milionů dolarů!

coca cola recept
Zdroj: Daily Mail

Cliff Kluge je odvážný muž. Chlubí se, že získal originální recept na coca-colu a rád by ho střelil na internetu. Zdalipak někdo dříve nestřelí Cliffa?

Kluge je prodavač starožitností ze státu Georgia a tvrdí, že se mu úplnou náhodou dostal do ruky recept na kolu z roku 1943. Byl uložen v jakési staré krabici s dokumenty, která patřila slavnému georgijskému chemikovi.

Firma Coca Cola svůj recept pečlivě střeží od devatenáctého století a je si jista, že Kluge určitě nemá recept na originální kolu, protože ten vlastní jen jeden člověk na světě

Kluge si myslí, že firma Coca Cola poslala chemikovi recept během druhé světové války, kdy měla problém sehnat všechny potřebné ingredience. "Na takové věci člověk nenarazí denně. Je to dopis, k němu vzorce a postupy práce," tvrdí Kluge.

Složení nejoblíbenějšího nápoje světa vynalezl v roce 1886 doktor John S. Pemberton. Recept je zamčen kdesi v muzeu Coca Coly v Atlantě.

Kluge odmítá sdělit, co že je napsáno na dokumentech z roku 1943. Také pochybuje, že za recept dostane miliony dolarů, ale na nějaké ty statisíce to prý vidí.

Redakce eXtra.cz to vidí na brzké záhadné zmizení Cliffa Klugeho z povrchu planety.

Související články

Další články