Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Američan tetuje zadarmo, má to ale háček. Své klienty nezná a nikdo neví, jaká kérka mu skončí na ruce!

Takhle tetování naslepo probíhá.
Zdroj: koláž archiv
+ Další 4 fotografie
Když si jdeme udělat tetování, obvykle pečlivě zvažujeme, jaký obrázek či nápis na našem těle skončí. Účastnici projektu Whole Glory si ale pořizují kérku naslepo.

V Americe populární tatér Scott Campbell spustil projekt Whole Glory, ve kterém zájemce tetuje zadarmo. Stačí se přihlásit, vyzvednout si lísteček s číslem a poté mít štěstí v loterii. To zní parádně, ne? Má to ale menší háček.

Vylosovaný člověk se totiž plně svěřuje do péče Campbella a nijak nerozhoduje o tom, jaká kérka na jeho ruce přistane. V praxi to vypadá tak, že mezi zákazníkem a umělcem je postavena stěna s otvorem, do které tetovaný strčí svou ruku. Žádná další komunikace nebo vůbec prvotní seznámení mezi dvojicí neprobíhá.

„Nikdy nemáte absolutní svobodu v tom, co tvoříte. Vaše plátno mluví a má názor, což je skvělé, protože někdy vás to opravdu inspiruje. Na stranu druhou to ale může být i překážka. Když zato nevíte, pro koho tetování malujete, výsledek je vždy čistší. Naplno se ponoříte do práce, aniž byste se obávali, co si o tom lidé budou myslet,“ říká o celém projektu Campbell.

Co z takového tetovací seance může vzejít, se podívejte v naší galerii.

Související články

Další články