Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Američan nalil tekutý hliník do mraveniště, jeho chování rozděluje internet: Podívejte se na video, které hýbe světem

Mít doma své vlastní mraveniště jako umělecké dílo, to by vás nenapadlo. Autora tohoto videa ale ano a jako svou sochu si vybral za domem postavené hnízdo mravenců rezavých. To jsou uštípané a ukousané mrchy, jejichž bodnutí tedy dokáže pěkně vehnat slzičku do oka, a když vám nalezou do kuchyně, stává se z vašeho domova peklo.

Na druhou stranu těžko najdete na světě bravurnější architekty, co dokáží kolonie červených mravenců, nad tím zůstává rozum stát. Věda se už velmi dlouho snaží rozklíčovat jejich armádní chování a adaptibilita tohoto hmyzu na jakékoliv životní podmínky se rovná zázraku. Inspirují vědce a techniky, protože živá masa lezoucích spolupracujících mravenců dokáže vytvářet pevné a zároveň pružné a odolné stavby, typickým příkladem je známý živý vor, díky němuž kolonie překonává vodní překážku.

Tekutému hliníku ale rezaví mravenci odolat neumí, i kdyby měli v šiku miliardy vojáků. Jsou rozšíření hlavně v Severní Americe a bráni jako škůdci, přestože už jen velmi arogantní člověk by dneska kopl do mraveniště. Tento muž si ho rovnou vylil hliníkem a podle něj se jednalo o opuštěnou stavbu. Jak dokáže poznat opuštěné mraveniště, nevíme, ale na videu je jasně vidět, že mravenci lezou po písku.

Jeho experiment vyvolal velký ohlas a rozdělil veřejnost na poloviny. O tom, že to asi nebude s tím opuštěným mraveništěm tak úplně pravda, svědčí i to, že pod originálním videem nejsou povoleny komentáře, i když jej vidělo už 20 milionů lidí.

Snad by tomu muži mohl někdo poradit, že pokud chce do obýváku originální ozdobu, měl by si raději koupit antárium. Výsledek bude úplně stejný a ještě se bude moct kochat živými pracujícími mravenci.

Související články

Další články