Michael Rotondo se do newyorského domu svých rodičů vrátil v roce 2010. Muž však dlouhá léta vůbec nepřispíval na chod domácnosti a v domě nic nedělal. Ve svých letech se nechal živit od rodičů, a dokonce mu i uklízeli jako sluhové. Rodiče si nakonec řekli dost a na svého syna podali trestní oznámení.

Otec několikrát mluvil se svou chotí, jak Michaela donutit, aby platil nájem. Dokonce mu napsali dva dopisy ohledně jeho odstěhování se z rodinného domu.

Druhý dopis byl dokonce připraven po poradě s právníkem, kde mu nakázali opustit dům do dvou týdnů. ,,Vzhledem k tomu, že syn neplatil nic, nemá žádné právo pobývat v domě. Byl tam jen hostem," uvedli do psaní.

Vzpurný syn však na dopisy nereagoval a dál obýval svůj pokojík. Rodiče to naštvalo a rozhodli se učinit poslední krok. Obrátili se proto na soud. Rotondo se dokonce u soudu bránil, že má naprosté právo v domě bydlet minimálně půl roku, protože zatím není schopen se uživit sám. Soudce toto tvrzení považoval za zcela směšné!

Jeho matka mu v minulosti nabízela peníze do jeho začátků v životě. Chtěla i pomoci s hledáním bytu. Tuto nabídku Michael nepřijal.

Soud dal nakonec za pravdu rodičům a nezodpovědnému synovi nařídil opustit dům do jednoho měsíce. I přesto, že si třicetiletý syn ušil pořádnou ostudu, hodlá se odvolat.