Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Ambiciózní pár z Manželských etud: Splněný sen o velkém domě jim téměř zničil syn na drogách

Kubrovi se brali s dítětem na cestě.
Zdroj: Se souhlasem ČT
+ Dalších 10 fotografií
MANŽELSKÉ ETUDY

Režisérka Helena Třeštíková (73) u nás proslula svými časosběrnými dokumenty a cyklus Manželské etudy je jedním z nich. Dokumentaristka v nich od počátku 80. let sledovala životní příběh šesti párů, které se rozhodly stvrdit svoje city manželským slibem. Mirka a Antonín Kubrovi se brali velice mladí s dítětem na cestě a měli za hlavní cíl dobře zaopatřit svoji rodinu. Sen o velkém domě se jim splnil. Mnoho štěstí jim to však nepřineslo. Jejich syn v té době propadl drogám a skončil ve vězení. Příběh této dvojice odvysílá Česká televize.

Mirka a Antonín Kubrovi se tak jako většina párů z cyklu Manželské etudy brali mladí s dítětem na cestě. Dispečerovi Tondovi bylo tehdy 20 a kadeřnice Mirka ani nedosáhla plnoletosti. Narodila se jim dcera Lucie a o pět let později syn Tomáš.

Dcera se i přes rady svých rodičů vdala stejně jako oni velice brzy a porodila syna Patrika. Manželství ale nemělo dlouhého trvání. Syn se vyučil kuchařem a stále žil u rodičů.

Drogově závislý syn

Rodina žijící v bytě na sídlišti od počátku snila o vlastním domě. To se jim splní, až když jsou děti dospělé, kdy Tonda po otci zdědí pozemky za Prahou. Mirka se konečně dočká vytoužené velké kuchyně, ve které může naplno projevit svůj kuchařský um, a v přízemí si udělá soukromé kadeřnictví. Tonda slaví úspěchy v práci jako prodejce pneumatik a jezdí amatérské automobilové závody.

Nic ale není růžové. Již plnoletý Tomáš se v té době dává na drogy, se kterými se na několikrát neúspěšně snaží skončit, a rodiče o tom vědí. "Já bláhově jsem mu věřil, že se z toho nějakým způsobem dostal, ale on se to jen naučil skrývat. Takže jsme nic nepoznali, dokonce jsme věřili, že chodí do práce. Pak jsme zjistili, že je v tom zase a bylo to v pytli," přiznal v dokumentu jeho otec. "Přesně jak to předesílá scénář. Nejdřív přestanou dělat, pak se začnou ztrácet věci u vás, pak se začnou ztrácet věci v okolí." Tomáš nakonec skončil ve vězení.

Třeštíková: Tomáš mě při cestě z vězení dojal

"Tomáš se mnou nějakou dobu nechtěl komunikovat. Pak mi ale přes otce vzkázal, že je ochoten se nechat natočit, jak opouští vězení, kde byl asi dva roky za nějaké delikty spojené s drogami. Bylo to hodně intenzivní natáčení. Silvestr časně ráno, vězení kdesi o samotě za Brnem, všude sníh. Tomáš mi pak řekl, že se chtěl nechat natočit, aby se už nikdy nemohl vrátit zpátky. To mě dojalo. Teď dělá rodičům radost, pracuje a odstřihl se od své problematické minulosti," řekla dokumentaristka Helena Třeštíková v rozhovoru pro iDnes.

"Je to nezvyk, dva roky nejsou dlouhá doba, ale ani krátká. Dva roky bez starostí, člověku venku to připadá, že musíme přemýšlet každý den nad tím, že jsme v base, ale není to tak, člověk se tam naučí žít. Teď jsem nic a musím se nějak najít a začít nanovo. Musím si najít rozumnou práci, ženu a mít třeba děti," svěřil se Tomáš po propuštění z vězení Třeštíkové v dokumentu.

Budoucnost je otevřená

V době posledního natáčení byl již Tomáš nějakou dobu čistý a bydlel s rodiči, kteří věřili, že už se ke své drogové minulosti nevrátí. Tonda ale přišel o svoji milovanou práci a vypadá to, že trochu tápe. Může se ale radovat z vnoučka Patrika, ke kterému přibyl ještě Samuel, od Lucie.

I po skončení natáčení je Třeštíková s rodinou stále v kontaktu. Nejvíce právě s Antonínem. "Mám ráda jeho komunikativnost a otevřenost. S Mirkou se vídáme míň, ale když to vyjde, vždycky je to fajn. Po té dlouhé době, co se známe, a po všem, co jsme společně prožili, je náš vztah dost intenzivní," uvedla.

"Mirce přeju, aby dále fungovalo její kadeřnictví tak dobře jako dosud. Tomášovi aby vytrval ve svém předsevzetí nikdy se nevrátit k drogám a vybudoval vlastní spokojenou rodinu. Lucii přeju spokojenost a radost z dětí," přeje rodině Helena Třeštíková.

Příběh Kubrových bude vysílat ČT2 od 20:00 v úterý 7. února

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy