Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Amanda Lepore: Žena s nejdražším tělem světa promluvila o své bolestivé transformaci

Amanda Lepore: Žena s nejdražším tělem světa promluvila o své bolestivé transformaci
Zdroj: Archív Amanda Lepore
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY
Americká zpěvačka Amanda Lepore patří k nejslavnějším transsexuálkám na světě. K přeměně pohlaví se rozhodla ve svých devatenácti letech a od té doby zvládla podstoupit ještě řadu plastických operací. Sama o sobě dokonce hlásá, že její tělo má nejdražší hodnotu na světě. Jen jestli těch plastik už není tak trochu přes čáru…

Amanda Lepore se narodila jako Armand Lepore. Na svět přišla v listopadu roku 1967, ovšem vzhledem k tomu, že je to datum blízké Dni díkůvzdání, rozhodla se, že své narozeniny bude slavit pátého prosince.

Transsexuálka Amanda Lepore

Lepore se brzy začala v chlapeckém těle cítit špatně, a když v deseti letech viděla pořad o operativní změně pohlaví, tak měla jasno. „Spíše než napodobovat dívky, se kterými jsem vyrůstala a které si ze mě dělaly legraci, rozhodla jsem se, že chci vypadat jako filmová hvězda. Bylo to jako útěk,“ popisuje Amanda těžké začátky.

Tuto zprávu brzy oznámila i rodičům a v devatenácti letech podstoupila změnu pohlaví. Na začátku nepotřebovala žádné zásadní změny, protože měla výrazné dívčí rysy. Rodičům sice trvalo delší dobu, než Amandinu změnu vstřebali, nakonec ji ale ve všem podpořili.

Bolestivá operace Amandy Lepore

Změna pohlaví ale představovala hodně bolestivý zákrok. „Neublížilo mi to, když jsem si to nechala udělat v nemocnici,“ řekla. „Ale v rámci léčebného procesu vám dávají dilatátor, který musíte dlouhodobě udržovat, abyste protáhli vaginální otvor. Připadalo mi to jako nůž. Byla to ta nejbolestivější věc, jakou jsem kdy zažila,“ svěřila se.

V dobách, kdy ještě nebyla tolik známá, pracovala v nehtovém salonu. Poté se živila jako domina a nakonec prodávala kosmetiku. Jednou však v baru potkala fotografa celebrit Davida LaChapelleho, se kterým začala spolupracovat. LaChapelle jí pomohl vstoupit mezi celebrity a Lepore se poté objevila v módních plátcích, jako je Playboy či Vogue Dokonce se ukázala ve videoklipech Eltona Johna, The Dandy Warhols nebo Grace Jones

Amanda Lepore a plastické operace

Amanda Lepore sama vydala několik hudebních alb, ovšem s tím, jak rostla její sláva, tak měnila i svou vizáž, což řešila plastickými zákroky. Třikrát si nechala zvětšit prsa, dala si hýžďové implantáty a dokonce si nechala zlomit spodní žebra, aby mohla mít takzvaný vosí pas. „Myslím, že to udělali také Raquel Welch a Cher,“ řekla o svému zákroku Amanda pro portál dailymail.co.uk „V USA je to nezákonné, tak jsem si to nechala udělat v Mexiku,“ dodala.

Díky všem prodělaným zákrokům se teď Lepore může chlubit postavou přesýpacích hodin s mírami 97 – 56 – 97. A zásahům estetických chirurgů se nevyhnul ani její obličej. Třiapadesátiletá Amanda má za sebou několik injekcí do rtů, výplní, botoxů, plastiku nosu, lifting čela a snížení linie vlasů. Sama pak uvedla, že inspirací jí byly Jean Harlow, Marilyn Monroe a Jessica Rabbit

Zásluhou mnoha plastických operací je její tělo v současné době považováno za nejdražší na světě. Sama Amanda to nepopírá, ovšem přesnou částku, na které jí její tělo vyšlo, nikdy neuvedla.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy