Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Pohřeb Jana Kočky Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

Alžběta II. se dnes stala nejdéle vládnoucím panovníkem! Přečtěte si 7 největších bizarností z jejího soukromí!

Královna Alžběta je nejdéle vládnoucím panovníkem v historii Velké
Británie.
+ dalších 1 fotografií
Britská královna je na trůnu neuvěřitelných 63 let a 7 měsíců. Překonala tak rekord královny Viktorie, která na trůnu seděla v letech 1837 až 1901. My jí přejeme ještě mnoho šťastných let vlády a připravili jsme si pro vás 7 zajímavostí z jejího života, o kterých jste neměli ani tušení.

1. Alžběta ví, jak vypadá správná party. V roce 1945 si na Den vítězství zapsala do deníčku: „Náměstí Trafalgar, Picadilly, Pall Mall, šla jsem míle daleko. Viděla rodiče na balkoně v půl jedné odpoledne – jedla, šla na party, postel ve tři ráno!“

2. Královna umí opravit auto! Během 2. světové války pracovala dobrovolně jako mechanik a později řidič nákladního auta v pomocných armádních sborech.

3. Od roku 1952 předala přes 400 tisíc ocenění a vyznamenání.

4. Na svatební šaty našetřila pomocí kuponů na oblečení. Přesně dle tehdejších norem poválečného utahování opasků.

5. Její gratulace posádce Apolla 11, které 21. června 1969 přistálo na Měsíci, byla natočena na mikrofilm a uložena na Měsíci do kovové schránky.

6. V Buckingham­ském paláci má svůj vlastní bankomat.

7. Když byly Alžbětě pouhé dva roky, tak o ní Winston Churchill prohlásil, že má „na nemluvně neuvěřitelnou auru hloubavosti a autority“.

Mohlo by vás zajímat

Další články