Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Alžběta II. má elixír na dlouhověkost: Který alkohol si dopřává před spaním?

Královna se barev nebojí.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
výročí

Britská královna Alžběta II. slaví šestadevadesáté narozeniny! A i v tak úctyhodném věku se panovnice těší výborné kondici. Důvodem jejího elánu může být i její ranní a večerní rutina, kterou léta dodržuje. Královna si nedopřává pálenky, jako některé české babičky, ale o něco "noblesnější" alkohol. O jaký jde? Odpověď přinesl deník The Sun.

Alžběta II.: Před spaním si dá sklenku šampaňského

Velká Británie má důvod k velkolepé oslavě. Královna Alžběta II. slaví 96. narozeniny! A není jedinou členkou britské královské rodiny, která se vysokého věku dožila. Velkou rolí je genetika, ale i určitý režim a dodržování zdravého životního stylu.

Královna Alžběta II. pak má ještě jeden určitý elixír na dlouhověkost a elán. Tím je její ranní a večerní rutina, kterou dodržuje dlouhá léta, což na ni prozradila sestřenice Margaret Rhodes, ta deníku The Sun řekla, že si královna před spaním dopřává sklenku šampaňského.

Také je známou informací, že kromě šampaňského má královna ráda gin s Dubonnetem, což je sladký vinný aperitiv a patří mezi její nejoblíbenější alkoholové nápoje.

Ranní rutina a oblíbený dezert

Každé ráno Alžběta II. pravidelně snídá. Po probuzení a ranní hygieně si často pochutná na misce cereálií. Když v královské kuchyni vařil Darren McGrady, dopřávala si královna nejraději míchaná vejce s uzeným lososem, někdy toasty s marmeládou.

Dle jeho slov Alžběta II. není v jídle příliš vybíravá, naopak jí hlavně proto, aby žila, ne aby jedla. "Ve stravě je velmi disciplinovaná, ale ráda zkouší nové věci. Má například v oblibě kapustu a quinou." Dá se říct, že tak snědla cokoliv, co jí kuchař přichystal.

Královnin oblíbený dezert je čokoládový koláč. "Královna je rozhodně čokoholička, miluje hořkou čokoládu," prozradil McGrady v rozhovoru pro Coffee Friend.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy