Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Alžběta II. je milovnice tvrdého alkoholu: Rodina prodává vlastní královský gin

Alžběta II. je milovnice tvrdého alkoholu: Rodina prodává vlastní královský gin
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
královský nápoj
Britská královská rodina nabízí vlastní gin. Ten je totiž velice oblíbeným nápojem královny Alžběty II. Veškeré ingredience byly nasbírány na zahradě Buckinghamského paláce. Pro láhev královského alkoholu si však lidé musí zajet do Velké Británie.

Verbena, bobule hlohu, bobkový list, moruše. To vše lidé ochutnají v exkluzivním královském ginu. "Patří mezi dvanáct bylin, jež byly ručně posbírány v zahradách Buckinghamského paláce, které se rozprostírají na šestnácti hektarech a poskytují útočiště třiceti druhům ptáků a více než 250 druhům rostlin," píše se v oficiálním prohlášení paláce.

Královna Alžběta II. je totiž mimo jízdu na koni známá také svou láskou k ginu. Aby si ale lidé mohli vychutnat královský nápoj, musí se vydat do královského obchodu ve Velké Británii. Jinde totiž malosériovou láhev ginu za necelých 1200 korun nenajdou.

Široký sortiment

Kromě ginu ale královská rodina nabízí i jiné alkoholické nápoje. Lidé si tak mohou vychutnat kupříkladu šampaňské, portské, tokajské nebo jiná červená a bílá vína.

Veškerý výtěžek z prodeje ginu je používán na financování královských sbírek. Royal Collection Trust, která spadá pod královskou rodinu, je totiž financována pouze z prodeje pamětihodností, suvenýrů nebo například sušenek, kávy nebo šperků. Webové stránky obchodu tak nyní potenciální zákazníky lákají na jejich nový dokonalý letní hasič žízně.

Související články

Další články