Jiné obsazení

1. Stačilo málo a roli Alberta Horáka získal jiný herec. Poledňáková pochybovala, zda Július Satinský zvládne fyzicky náročné úkoly. Václav Postránecký, představitel Michala Adámka, ji však ubezpečil, že kolega Satinský v minulosti externě spolupracoval s Horskou službou ve Vysokých Tatrách, a tak režisérka poslala scénář do Bratislavy.

Příliš sněhu

2. Těsně před natáčením napadl na kopci, kde byla chata, asi metr a půl sněhu. Sníh z chalupy Apalucha se sesunul, a aby už se dál nepohyboval, režisérka do něj zapíchala čtyřicet lahví šampaňského

Nenávist

3. Přestože Pepíno a Dášenka prožívali ve filmu dětskou lásku, herečtí představitelé těchto dětských postav se ve skutečnosti neměli rádi. Mimo kamery nemohli být pohromadě, jinak se hned začali prát.

Choreografie

4. Zdena Studenková vymyslela během natáčení pro píseň Sladké mámení specifickou choreografii. Ta se ujala natolik, že ji poté převzala i zpěvačka Helena Vondráčková (70) (70) a choreografie se stala oficiální.

Pití alkoholu

5. Herci měli od režisérky Poledňákové zakázáno při natáčení popíjet. Vždy kontrolovala, zda nemají nějakou láhev. Vyřešili to tak, že dávali alkohol tajně dětem do batůžku.

Snímek můžete vidět dnes od 21:10 na ČT 1.