Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Alfreda Strejčka skolila podivná nemoc: Nemohl jsem ani mluvit, Molavcová v koncích

Alfred Strejček
Zdroj: Wikimedia Commons
herec

Herec a hudebník Alfred Strejček (79) se v pořadu České televize 13. komnata podělil o hrozivou zkušenost, která se mu stala v říjnu 2017. Napadla ho vzácná nemoc, která způsobila, že se partner Jitky Molavcové nemohl hýbat ani mluvit.

„Najednou jsem se ocitl v bezvládném stavu. Nemohl jsem mluvit, nemohl jsem se hýbat. Podivná legrace nastala ve chvíli, kdy za mnou chodily návštěvy, především mé dcery a Jitka, a chtěly se mnou mluvit. A já jsem zjistil, že pouze bezhlasně otevírám ústa,“ popsal, jak probíhaly asi nejtěžší dny jeho života, herec, dabér, pedagog a hudebník Alfred Strejček v pořadu České televize 13. komnata. Mohl za to zákeřný virus, který u Strejčka vyvolal vzácné onemocnění Guillainův-Barrého syndrom.

Partner herečky Jitky Molavcové tehdy tři čtvrtě roku nemohl sám dýchat a byl napojený na ventilátor. Zároveň se nemohl dorozumět se svou rodinou, řadu týdnů nedokázal mluvit. Byl také ochrnutý na celé tělo. Stav oblíbeného herce byl v jednu chvíli dokonce tak vážný, že lékařský personál zavolal jeho dětem, aby se s ním přijely rozloučit.V nemocnici Motol strávil rok, než byl převezen do Kladrub k rehabilitaci.

Na konci minulého roku však přišla další těžká zkouška, když Strejček prodělal těžký covid spojený se zápalem plic, plicni embolií a mozkovou příhodou. „Při covidu jsem se dostal do hlubokého fyzického i psychického propadu. Pohybově mě to stále vracelo zpátky,“ uvedl.

Strejček není v plné zdravotní kondici ani dnes. Pohybuje se na vozíčku a je odkázaný na pomoc druhých. Věří však, že se mu nakonec podaří rekonvalescence natolik, aby byl opět soběstačný. "Věřím, že se jednou dokážu sám najíst nebo si sám vyčistit zuby," uvedl. Jeho velký sen je také dokázat v budoucnu ještě vystoupit na Lysou horu, kterou má rád.Související články

Další články