Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Alexandra Udženija o pražské dopravě: Šikana řidičů, Hřib to snad dělá schválně, zuří

Alexandra Udženija o pražské dopravě: Šikana řidičů, Hřib to snad dělá schválně, zuří
Zdroj: Profimedia
Doprava

Praha se v posledních měsících potýká s dlouhými kolonami kvůli rekonstrukcím vozovek. Po Wilsonově ulici plánuje magistrát omezit dopravu i v Argentinské, kde bude doprava vedena v jednom pásu po téměř celé její délce. Koordinace oprav se ale nelíbí zastupitelce magistrátu Alexandře Udženije (ODS). "Situace na severu Prahy je doslova dopravní peklo... To už opravdu není legrace, to je šikana řidičů," říká pro eXtra.cz zástupkyně starostky Prahy 2.Jak hodnotíte postup při opravě pražských komunikací?

Doprava v Praze je naprostá katastrofa. Pirátský primátor Zdeněk Hřib si ale současný stav pochvaluje. Podle jeho slov probíhá koordinace jednotlivých dopravních omezení perfektně. Je evidentní, že buď dlouho neseděl v Praze za volantem, nebo ho řidič vozí tajnými uličkami.

Co je podle vás potřeba, aby se situace zlepšila?

Pražská doprava potřebuje koordinátora dopravních staveb, který by měl sladit termíny jednotlivých staveb a uzavírek tak, aby řidiči měli průjezdné objízdné trasy. ODS na posledním pražském zastupitelstvu pozici koordinátora opět navrhovala, ovšem koalice v čele s Piráty tuto možnost odmítla projednat. Trpělivost řidičů přitom aktuálně zkouší v Praze až 80 nekoordinovaných uzavírek.

Která konkrétní místa by se podle vás dala odložit?

Nejde o to něco odkládat. Jde o smysluplnou koordinaci a pečlivé naplánování objízdných tras. Bez toho bude Praha paralyzovaná. Nikdo nezpochybňuje, že se musí investovat a opravovat, otázka ale zní - jak. Současné vedení prostě nevidí, nebo nechce vidět, že z Prahy udělali jedno velké parkoviště, kde se lidé dusí v kolonách.

V současnosti je nejobtížnější cesta na sever Prahy. Nově má navíc přijít omezení na Argentinské ulici. Je to nutné?

Situace na severu Prahy je doslova dopravní peklo. Řidiči tam stojí přes hodinu v kolonách, aby ujeli pár set metrů. To už opravdu není legrace, to je šikana řidičů. Já si skoro myslím, že to Piráti dělají schválně. Vždyť současná pirátsko-aktivistická koalice se netají tím, že je řidič a jeho vozidlo největší zlo pro město. Nejradši by nás všechny posadili na kola nebo do MHD. Ale ani to není řešení, protože hlavně autobusy nabírají v kolonách obrovská zpoždění.

Související články

Další články