Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Alexandra Udženija končí ve vedení ODS: První dámu strany nahradil Zbyněk Stanjura

Alexandra Udženija končí ve vedení ODS: První dámu strany nahradil Zbyněk Stanjura
Zdroj: Facebook
prohra
Alexandra Udženija (44) už nebude první dámou ODS. Post místopředsedkyně strany si neudržela kvůli nedostatku hlasů i přesto, že proti ní nestál žádný soupeř. Na post bylo následně navrženo několik dalších jmen.

Předseda ODS Petr Fiala na post místopředsedy navrhl předsedu poslaneckého klubu Zbyňka Stanjuru. Sama se pak proti němu přihlásila radní Prahy 6 Marie Kubíková a navrženi byli i Alexandr Vondra a Pavel Novotný.

Alexandra Udženija byla z prohry zklamaná. „Nic se neděje. To, co jsem říkala o mém odhodlání, o tom, že budu dál bojovat, aby ODS měla lepší a lepší výsledky, pomoci při krajských volbách, to platí. Tohle patří k politickému životu a já přeji mému nástupci, aby byl po boku Petra Fialy a celého týmu tak loajálním členem, jako jsem byla já,“ řekla a poděkovala Fialovi za spolupráci. Druhého kola volby se prý již nezúčastní.

Před volbou prvního místopředsedy Udženija ve svém projevu uvedla, že Piráti žijí v bublině nadřazenosti a snaží se zničit hodnotový řád. Petr Fiala je ale bude pravděpodobně potřebovat po volbách do Sněmovny k tomu, aby současné opoziční demokratické strany poslaly Andreje Babiše a ANO do opozice.

Nečekaná volba

Z vyjmenovaných návrhů se prvním místopředsedou nakonec nečekaně stal Zbyněk Stanjura. Ten původně do vedení nechtěl vůbec kandidovat, tajné volbě získal 322 hlasů. Jeho oponentům se nedostalo ani po sedmdesáti hlasech.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy